Trwa ładowanie...

Naklejki na paznokcie – rodzaje, aplikacja naklejek wodnych i samoprzylepnych

Naklejki na paznokcie są proste w stosowaniu, trwałe i charakteryzują się mnogością wzorów. Podstawowymi rodzajami są naklejki samoprzylepne i wodne. Sprzyjają regeneracji i zdobią paznokcie nawet przez 2 tygodnie.

Zobacz film: "Paznokcie twarde jak tytan"

spis treści

1. Naklejki na paznokcie – rodzaje

Naklejki na paznokcie mają dwie podstawowe kategorie. Wyróżniamy naklejki wodne i samoprzylepne.

Wśród tych rodzajów znajdziemy całą gamę wzorów i kolorów naklejek na paznokcie. Efekt lustra, 3D, koronkowe, a nawet naklejki imitujące lakier do paznokci. Możemy je nakładać na czystą płytkę, lakier hybrydowy, paznokcie żelowe czy akrylowe. Łatwość aplikacji naklejek do paznokci i stosunkowo niska cena spowodowały, że stały się popularne wśród kobiet na całym świecie.

2. Samoprzylepne naklejki na paznokcie

Naklejki samoprzylepne są trwałe i grubsze niż wodne. Są wykonane z folii i oprócz wzorów kwiatowych, kreskówkowych i okazjonalnych, posiadają w swojej ofercie naklejki 3D i ozdobione cyrkoniami.

Samoprzylepne naklejki na paznokcie mają niestety tendencje do odklejania się na bokach. Warto zwrócić na o uwagę zwłaszcza aplikując naklejkę na paznokcie pokryte lakierem hybrydowym. Ten rodzaj manicure wymaga użycia [top coatu], czyli warstwy ochronnej(https://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-do-paznokci), która, odklejając się z naklejką, niszczy efekt.

10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u
10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u [10 zdjęć]

Tak naprawdę manicure można wykonywać już u młodych dziewcząt. To do rodziców należy decyzja w tej kwestii,...

zobacz galerię

Niewątpliwą zaletą samoprzylepnych naklejek na paznokcie jest ich aplikacja. Nawet niedoświadczone panie będą mogły cieszyć się pięknym zdobieniem w kilka minut. Jeśli chcesz, aby naklejka na paznokcie pokryła całą płytkę, sięgnij jednak po naklejki wodne.

3. Wodne naklejki na paznokcie

Wodne naklejki na paznokcie są bardziej trwałe i cieńsze od naklejek samoprzylepnych. Naklejki, które pokrywają całą płytkę paznokci są jednak bardziej skomplikowane w aplikacji. Naklejki wodne działają na zasadzie kalki, a więc przypominają wodne tatuaże, które przyklejaliśmy na skórę w dzieciństwie. Bogactwo wzorów i kolorów z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta.

Cena często nie świadczy o jakości, chociaż analizując strony internetowe zobaczymy, że naklejki na paznokcie o bogatszych zdobieniach są droższe.

4. Aplikacja samoprzylepnych naklejek na paznokcie

Aby naklejki na paznokcie spełniły swoje zadanie, należy przede wszystkim odpowiednio przygotować płytkę. Usuwamy skórki, piłujemy paznokcie, nadając im pożądany kształt i odtłuszczamy powierzchnię paznokcia.

Samoprzylepne naklejki na paznokcie będą trzymały się na suchej, niepomalowanej płytce, jednak warstwa lakieru pod spodem zapobiegnie przesuwaniu się ozdoby. Na wysuszone paznokcie nakładamy naklejkę, a całość pokrywamy bezbarwnym lakierem utwardzającym. Idealnym wyjściem będzie nałożenie top coatu używanego w wykończeniu manicure hybrydowego i utrwalenie całości pod lampą UV.

Biały węgiel - kosmetyczny hit
Biały węgiel - kosmetyczny hit [4 zdjęcia]

Czarny węgiel był hitem 2017 roku. Robiono z niego maseczki, czarną lemoniadę, wybielano nim zęby. Teraz...

zobacz galerię

5. Aplikacja wodnych naklejek na paznokcie

Jak już wspominaliśmy, aplikacja wodnych naklejek na paznokcie będzie nieco bardziej skomplikowana niż nakładanie naklejek samoprzylepnych. Musimy wziąć pod uwagę, że nawet milimetrowe przekrzywienie ozdoby może zepsuć efekt. Naklejki wodne mogą się też odrobinę rozciągnąć, a, ponieważ naklejamy je kiedy są wilgotne, także rozerwać i wyślizgiwać z palców.

Wodne naklejki na paznokcie przyklejamy na suche, odtłuszczone, najlepiej pomalowane paznokcie. Płytkę warto przetrzeć cleanerem, czyli płynem do czyszczenia, aby mieć pewność, że jest odtłuszczona. Naklejkę chwytamy pęsetą i zanurzamy na 15 sekund w letniej wodzie. Nawilżamy również paznokieć.

Naklejkę umieszczamy na paznokciach pęsetą, kontrolując jej ułożenie. Czekamy aż całość wyschnie, ewentualny nadmiar wody zbierając chusteczką. Gotowy manicure pokrywamy top coatem i utwardzamy pod lampą, aby naklejka na paznokcie dobrze się trzymała.

Zobacz też

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.