Trwa ładowanie...

Narty dla dzieci

Narty dla dzieci
Narty dla dzieci

Dzieci na nartach to coraz częstszy widok na polskich stokach. Okazuje się, że kurs jazdy na n artach jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z najbliższymi na świeżym powietrzu. Nauka jazdy na nartach dla dzieci odbywa się niemal w każdym ośrodku, dlatego nie ma problemu z wyborem odpowiedniego miejsca na wypoczynek. Narty dla dzieci są doskonałą rozrywką i niezwykle lubianym przez nich sportem. Wystarczy jedynie zadbać o właściwy sprzęt narciarski. Jakie narty dla dziecka są najlepsze?

spis treści

1. Dzieci na nartach

Na stokach często widzimy malutkie dzieci i zastanawiamy się, czy nie są za młode na naukę jazdy na nartach. Jednak, jak wskazują specjaliści, nie ma granicy wiekowej, od której można zabierać dzieci na stok. Nauka jazdy na nartach może się rozpocząć, gdy dziecko ma 3-4 lata. Oczywiście początkowo należy pozwolić dziecku na oswojenie się z nowym sprzętem. Malec powinien chodzić w butach narciarskich i na nartach oraz starać się utrzymywać równowagę. Zazwyczaj na stokach najmłodsi narciarze to trzylatki, ale czasem zdarza się, że naukę jazdy rozpoczynają 18-miesięczne dzieci. W tym sporcie raczej nie poleca się kierowania zasadą, że im wcześniej dziecko rozpocznie przygodę z nartami, tym lepiej, ponieważ malec może się szybko zrazić i trudniej będzie go zachęcić do uprawiania tego sportu. Poza tym, niektóre dzieci bardziej cieszą się z chodzenia w butach narciarskich niż z samej jazdy.

2. Nauka jazdy na nartach dla dzieci

Wszystkie szkoły narciarskie prowadzą kurs jazdy na nartach dla dzieci. Ośrodki narciarskie dysponują profesjonalnymi instruktorami z przygotowaniem pedagogicznym i odpowiednimi kursami. Pierwszego dnia malec może spędzać na stoku około 20 minut, po upływie tego czasu można zabrać dziecko na gorącą czekoladę, odpocząć z nim i znów wrócić na oślą łączkę. Kiedy nasza pociecha oswoi się z nartami, zobaczy stok, wyciąg i ratrak, można zapisać ją na lekcje do instruktora nauki jazdy na nartach. Lekcje takie odbywają się w grupie lub indywidualnie. Dla trzyletnich dzieci lepsze będą lekcje indywidualne. Rodzice powinni być w pobliżu malca i chwalić jego postępy. Początkowo malec nie musi korzystać z orczyka, może samodzielnie wchodzić pod niewielką górkę i zjeżdżać z niej. Kurs nauki jazdy na nartach powinien być zabawą dla dziecka.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

3. Sprzęt narciarski dla dzieci

Sprzęt narciarski dla dziecka warto kupować w sklepach z profesjonalną obsługą. Sprzedawcy doradzą, jakie narty będą najlepsze. Powinno się zwrócić uwagą na to, aby narty dla dziecka dostawały do podbródka i były wytaliowane. Dobrze, jeśli wybierzemy narty dla dziecka wykonane z miękkiego materiału podstawowego, dzięki któremu narty będą bardziej elastyczne. Dzieci radzące sobie dość dobrze na nartach będą potrzebowały nart do wysokości oczu, narty te mogą być sztywniejsze. Trzeba się upewnić, czy narty mają regulowane wiązania, ponieważ to najważniejsza część sprzętu dla dzieci. Zanim malec uda się na stok, trzeba dopasować wiązania do jego potrzeb. Jeśli dziecko upadnie, a wiązania będą za ciasne i narty się nie wypną, to może dojść do poważnych urazów. Gdy wiązania okażą się za luźne, narty mogą wypinać się podczas zjazdów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze