Trwa ładowanie...

Nie przykrywaj deski sedesowej papierem toaletowym. To poważny błąd

Korzystanie z toalet publicznych niesie ze sobą ryzyko zakażenia bakteriami chorobotwórczymi. Żeby jak najbardziej ograniczyć kontakt naszego ciała z deską sedesową przykrywamy ją warstwą papieru toaletowego. To duży błąd, który sprawia, że kontakt z bakteriami jest większy.

Zobacz film: "Korzystasz z suszarek do rąk? Uważaj na grzyby i bakterie"

1. Nieplanowana wizyta w toalecie

Większość ludzi unika jak może korzystania z publicznych toalet. Czasem jednak nie ma wyjścia i trzeba wejść do toalety na dworcu, w galerii handlowej czy pociągu. Jeśli toaleta jest wysprzątana i zadbana to dyskomfort wynikający z korzystania z niej jest minimalny. Gorzej, gdy wygląda jakby nikt w niej dawno nie sprzątał.

Korzystając z toalety publicznej staramy się jak najbardziej ograniczyć kontakt z przedmiotami, które mogą być potencjalnym siedliskiem bakterii. Jedną z czynności, którą zwykle wykonujemy jest obłożenie deski sedesowej papierem toaletowym, tak aby stworzyć warstwę ochronną. Jest to jednak duży błąd.

2. Deska przykryta papierem toaletowym to siedlisko zarazków

Deska sedesowa ma gładką powierzchnię i zaprojektowana jest w ten sposób, żeby zminimalizować ryzyko osiadania na niej bakterii. Kształt i materiał z jakiego jest wykonana zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o innych przedmiotach znajdujących się w toalecie publicznej.

W przeciwieństwie do deski sedesowej, papier toaletowy, z którego korzystamy ma powierzchnię chropowatą. Dzięki temu bardzo łatwo osiadają na nim bakterie i inne chorobotwórcze drobnoustroje. Większość osób nie myje rąk przed urwaniem papieru toaletowego. Osiadają też na nim wszystkie patogeny, które namnażają się w toalecie.

Przykrywając deskę sedesową papierem toaletowym w rzeczywistości narażamy się na zwiększony kontakt z bakteriami.

Jeśli mamy problem ze skorzystaniem z publicznej toalety, dobrym pomysłem będzie użycie jednorazowych podkładek, które kładziemy bezpośrednio na deskę sedesową. Podkładki powinny znajdować się w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Warto też pamiętać o dokładnym umyciu rąk po skorzystaniu z toalety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.