Trwa ładowanie...

Nocne poty mogą być objawem raka (WIDEO)

Zobacz film: "Nocne poty jako objaw raka"

Pocisz się w nocy? To może być objaw choroby nowotworowej.

Nocne poty to silne uderzenia gorąca, które zazwyczaj nie są związane z czynnikami zewnętrznymi, a powodują, że nasze ubrania i prześcieradło stają się mokre. Do takich przyczyn zalicza się także alkohol, który spożyty przed snem może spowodować zaczerwienienie i podwyższoną temperaturę ciała.

U niektórych występuje także bezdech senny. Zbyt długie przerwy między oddechami podczas snu mogą sprawić, że nasz organizm nie dostarcza wystarczającej ilości tlenu i w rezultacie przegrzewa się. Często wtedy dokucza nam także chrapanie i może być to nie tylko uciążliwe dla naszego partnera, ale także może prowadzić do wielu schorzeń takich jak nadciśnienie czy nawet do zawału.

U wielu osób jest to także objaw stresu. Zbyt wiele emocji doświadczanych w ciągu dnia może odbijać się na naszym organizmie także częstymi bólami głowy i żołądka oraz pogorszeniem się wyglądu cery.

W przypadku regularnego występowania nocnych potów, należy udać się do lekarza w celu zrobienia podstawowych badań laboratoryjnych, dzięki którym będzie możliwe wykluczenie poważnych chorób.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.