Trwa ładowanie...

Nożyczki liftingujące skórę

Nożyczki do liftingu skóry
Nożyczki do liftingu skóry

Usunięcie zmarszczek za pomocą nożyczek liftingujących trwa mniej niż godzinę!

zobacz galerię

Branża kosmetyczna regularnie zasypuje nas rozmaitymi zabiegami odmładzającymi skórę. Na chwilę obecną coraz więcej mówi się o tzw. nożyczkach liftingujących skórę. Wbrew pozorom jest to nazwa nowoczesnej aparatury emitującej multipolarne fale radiowe oraz bioprądy, za pomocą której możliwe jest wykonanie nieinwazyjnego liftingu skóry i korekta zmarszczek.

spis treści

Zobacz film: "Skóra po zabiegach kosmetycznych"

1. Wpływ fal radiowych (RF) na skórę

Odmładzająca terapia przy użyciu fal radiowych to metoda odpowiednia dla osób po trzydziestym roku życia. To właśnie powyżej tego wieku są już dostrzegalne objawy postępujących procesów starzenia się skóryzmarszczki, bruzdy oraz spadek jędrności.

Przepływ fali radiowej przez skórę prowadzi do skrócenia włókien kolagenowych obecnych w skórze. Efektem tego jest natychmiastowe napięcie i wygładzenie cery. Ponadto RF stymulują komórki do produkcji białek strukturalnych odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność. Efekt termiczny towarzyszący zabiegowi powoduje również rozszerzenie naczyń krwionośnych, a to z kolei usprawnia transport tlenu i substancji odżywczych do skóry.

2. Odmładzające działanie bioprądów

Nazwa ta odnosi się do prądów niskiej częstotliwości o różnych kształtach fal, które naprzemiennie oddziałują na skórę. Ich intensywne działanie powoduje aktywację metabolizmu komórkowego, a także procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Bioprądy znacząco poprawiają elastyczność skóry, jak również powodują zwiększenie masy mięśniowej – to z kolei pozytywnie wpływa na owal twarzy.

3. Czy warto poddać się działaniu nożyczek liftingujących?

Bez wątpienia, metoda jest idealną alternatywą dla osób, które z określonych powodów nie są jeszcze gotowe na poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. To całkowicie zrozumiałe, gdyż metody te niosą za sobą pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Z uwagi na to poszukujemy innych, bezpiecznych rozwiązań – zabiegów, które w nieinwazyjny sposób odmłodzą naszą skórę.

"Wycinanie" zmarszczek przy użyciu nożyczek liftingujących trwa stosunkowo niedługo, bo jedynie ok. 30-50 minut. W tym czasie skóra w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu zostaje intensywnie pobudzona do regeneracji.

Zarówno fale radiowe, jak i bioprądy korzystnie działają na skórę – napinając ją, a także pobudzając jej odnowę. Połączenie tych dwóch metod intensyfikuje działanie zabiegu. To z kolei umożliwia nam uzyskanie szybszych i bardziej spektakularnych efektów. Ponadto, ogromną zaletą tej metody jest to, że za jej pomocą można wykonac nieinwazyjny lifting twarzy.

Zabieg wykorzystujący działanie nożyczek liftingujących jest terapią łączącą w sobie działanie dwóch, działających odmładzająco na skórę czynników – fal radiowych oraz prądów. Czynniki te są osobno wykorzystywane w kosmetologii co najmniej od kilku lat, ale być może takie ich połączenie to sposób na uzyskanie jeszcze lepszych efektów anti-age.

Mgr Joanna Hirszler
Następny artykuł: Operacja plastyczna szyi
Nożyczki liftingujące skórę
Nożyczki liftingujące skórę
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.