Trwa ładowanie...

Ochraniacze na deskorolkę

Avatar placeholder
08.10.2014 12:20
Ochraniacze na deskorolkę
Ochraniacze na deskorolkę

Ochraniacze na deskorolkę są niezmiernie ważne podczas jazdy. Upadki zdarzają się bardzo często, więc najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt oraz odzież ochronną w celu uniknięcia kontuzji. Jazda na deskorolce bywa dość niebezpieczna w przypadku brawurowych figur, dużej prędkości i długich skoków. Na urazy narażone są dłonie, nadgarstki, kolana oraz głowa. Nigdy nie wiadomo, co może się przydarzyć na torze czy na chodniku.

spis treści

1. Kask do jazdy na deskorolce

Kask na głowę jest absolutnie niezbędną ochroną, szczególnie dla najmłodszych oraz dla początkujących osób. Stłuczenia głowy są bardzo częstymi urazami, które zdarzają się podczas jazdy na deskorolce. Możliwe są także dużo groźniejsze urazy, a nawet wstrząśnienie mózgu. Jeśli ktoś jest zwolennikiem dużej prędkości na deskorolce, powinien założyć kask. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się na torze. Obecnie produkowane kaski na głowę są wygodne, lekkie i atrakcyjne. Kaski ochronne dziecięce są kolorowe, posiadają płynną regulację i przeznaczone są dla dziewczynek oraz chłopców. Na szczęście, coraz więcej rodziców ma świadomość, że zakup kasku dla dziecka to konieczność. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce widok dziecka jadącego na deskorolce lub na rolkach z kaskiem ochronnym na głowie był powodem do kpin. Jednak obecnie, nikogo taki obrazek nie dziwi. Jest wręcz przeciwnie, widząc dziecko bez ochraniaczy i kasku, wiele osób automatycznie ocenia jego rodziców jako nieodpowiedzialnych.

2. Ochraniacze na ręce i nogi

Nawet dłonie oraz nadgarstki są narażone na urazy, szczególne w przypadku jazdy na deskorolce. Specyfika aktywności fizycznej sprawia, że urazy tych partii rąk są niezwykle częste. Głównym tego powodem jest brak jakiegokolwiek podparcia w postaci kijków. W przypadku utraty równowagi na rolkach, jedynym ratunkiem pozostają ręce. Jazda na deskorolce wymaga też specjalnych rękawiczek. Niektóre firmy produkują też bardziej zaawansowane zabezpieczenia w postaci wzmacnianych rękawiczek. Najprostszym dodatkiem do tego typu ochraniaczy są szorstkie i twarde taśmy z usztywnionego materiału. Bardziej zaawansowane ochraniacze dla dzieci posiadają plastikowe wkładki usztywniające palce, chroniące przed wyłamaniem kciuka.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Podobnie jak nadgarstki, również łokcie są niezwykle newralgiczne i narażone na urazy. W związku z tym warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie podczas jazdy na deskorolce. Równie popularnym rozwiązaniem są stabilizatory. Chronią one nie tylko przed stłuczeniem oraz urazami związanymi z uderzeniem o twarde podłoże, ale i usztywniają stawy podczas manewrów. Niektórzy użytkownicy deskorolki stosują też ochraniacze na golenie, zakładane na lub pod spodnie.

Ochraniacze na deskorolkę zapewniają standardową ochronę przy upadkach i zderzeniach w czasie jazdy. Wysoka jakość materiałów zapewnia dobrą chwytliwość, komfort dla nóg i dłoni, a mocowanie ochraniaczy za pomocą pasków z rzepami jest propozycją dla wszystkich, którzy dbają o swoje bezpieczeństwo podczas nauki jazdy na deskorolce. Na głowie warto mieć kask, zwłaszcza jeśli lubimy szybki i agresywny skating.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze