Trwa ładowanie...

Pędzel do różu

Róż do policzków nadaje twarzy zdrowy koloryt, poprawia jej kształt, a także podkreśla kości policzkowe. Po zastosowaniu różu optycznie zniwelujesz zmęczenie i ukryjesz drobne mankamenty urody. Każdy z pędzli do makijażu jest inny i ma określone przeznaczenie. Zastanawiasz się, jaki pędzel będzie idealny do nakładaniu różu do policzków? Drugim, najczęściej zadawanym pytaniem jest to dotyczące, który z pędzli jest najlepszy. Odpowiedź nie jest taka prosta, gdyż istnieje wiele czynników, które w tym przypadku muszą być uwzględnione.

Zobacz film: ""Mistrzyni makijażu" uczy, jak się malować"

1. Jaki kształt oraz typ włosia powinien mieć pędzel do różu?

Pędzle o naturalnym włosiu są niezwykle miękkie i delikatne. Za ich pomocą możesz dokładnie nałożyć na powierzchnię skóry sypkie kosmetyki kolorowe, takie jak pudry sypkie i cienie do powiek. Z kolei pędzle o włosiu syntetycznym są zdecydowanie bardziej sztywne i za ich pomocą możesz nakładać kremowe podkłady i kolorowe szminki. Za pomocą pędzli o syntetycznym włosiu można również nakładać kosmetyki „na mokro”. W przypadku różu do policzków niekoniecznie się one sprawdzą.

Unikaj pędzli o tępych krawędziach. Wybieraj raczej te w kształcie kopuły, gdyż za ich pomocą równomiernie nałożysz róż na policzki. Pędzel do różu może być okrągły bądź skośno ścięty. To już kwestia indywidualna, który będzie tobie bardziej odpowiadać. W drogeriach kosmetycznych często są dostępne testery pędzli i będziesz mogła sprawdzić, za pomocą którego łatwiej będzie ci nakładać róż.

2. W jaki sposób dbać o pędzel do makijażu?

Przed zakupem konkretnego pędzla sprawdź koniecznie jego wytrzymałość. W przypadku, gdy pędzel jest źle wykończony, podczas gdy przeciągniesz po jego włosiu dłonią zauważysz dużą ilość wypadających włosków. Dlatego jeżeli jest taka możliwość, delikatnym ruchem pociągnij włosie pędzla. Jeżeli włoski nie wychodzą, możesz mieć pewność, że będzie on przez długi czas trwały.

O pędzel do makijażu trzeba również w odpowiedni sposób dbać. Pędzle stale utrzymuj w czystości. Unikaj ich przechowywania w miejscach wilgotnych, takich jak łazienka, a także zakurzonych, np. na szafce. Po nałożeniu makijażu za pomocą pędzla, przetrzyj jego włoski zwykłą chusteczką higieniczną. Dzięki temu usuniesz z powierzchni pędzla nadmiar kosmetyków do makijażu. Przynajmniej raz w tygodniu umyj pędzel wodą i szamponem i pozostaw go do wyschnięcia na płaskiej powierzchni. Unikaj suszenia pędzla, gdyż zniszczysz jego włosie.

To bardzo ważne, aby wybrać pędzel, który nie będzie ani za duży, ani za mały. Zbyt duży pędzel uniemożliwi ci precyzyjne nałożenie różu na policzki, gdyż będzie on za szeroki. Z kolei za mały pędzel sprawi, że zamiast idealnego pokrycia całej kości policzkowej, pokryjesz jedynie jej część. Ponadto małym pędzlem kosmetyk nałożysz w nadmiarze na danej części twarzy. W efekcie ciężko będzie ci uzyskać naturalny efekt.

Dobór idealnego pędzla do makijażu jest niezwykle istotny, podczas gdy chcemy precyzyjnie nałożyć na twarz makijaż. Jeżeli zależy ci na olśniewającym efekcie, zaopatrz kosmetyczkę w kilka rodzajów pędzli. Niezbędny jest oddzielny pędzel do pudru, cieni do powiek oraz różu. Różu do policzków nie nałożysz pędzlem do pudru, gdyż jest on zbyt duży. Dlatego od dzisiaj zaopatrz się przynajmniej w te trzy rodzaje pędzli.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.