Trwa ładowanie...

Pilates na odchudzanie

Każda regularna forma ruchu ma zbawienny wpływ na naszą figurę. Lekkostrawna dieta w połączeniu z ćwiczeniami to najzdrowszy sposób na zgrabną sylwetkę, poprawienie kondycji i stanu zdrowia. Pilates to jedna z wielu form aerobiku. Jednak jej głównym założeniem nie jest ruch sam w sobie, lecz przejście w stan duchowej i fizycznej jedności. To, co najbardziej podoba się w pilatesie kobietom to fakt, że jest dobrym sposobem na odchudzanie. Pilates na odchudzanie? Jak najbardziej.

spis treści

1. Na czym polegają ćwiczenia pilates? Gdy w XX wieku Joseph Hubertus Pilates opracował

zestawy treningowe , miały one przede wszystkim służyć uelastycznieniu mięśni ciała oraz ich rozciągnięciu. Ponadto, zdaniem Pilatesa wymyślony przez niego program ćwiczeń miał skorygować wady postawy oraz poprawić samopoczucie ćwiczących. Technika ćwiczeń pilates ma wprowadzić równowagę w ciele człowieka. Jeśli zaczynamy trening pilates , musimy pamiętać, że ćwiczenia powinniśmy wykonywać bardzo dokładnie. Skuteczność treningu zależy w tym przypadku nie od tego, ile razy powtórzymy dane ćwiczenie, ale od tego, jak dokładnie to zrobimy. Bardzo ważna jest także synchronizacja ćwiczeń z oddechem.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

2. Jak skutecznie schudnąć?

Niewątpliwie pilates kształtuje sprawne mięśnie, które spalają kalorie przez cały dzień, nawet gdy odpoczywasz na kanapie. Jednak aby stracić więcej kilogramów, ćwicząc pilates, należy zwrócić uwagę na to, co możemy zmodyfikować w treningu, by skuteczniej schudnąć.

  • Zaczynaj od ćwiczeń cardio! Aby wzmocnić pozytywne działanie gimnastyki, zacznij od półgodzinnego

biegania , pływania , jazdy na rowerze lub innej aktywności, która podwyższa twój puls. Dopiero po takiej rozgrzewce możesz przystąpić do ćwiczeń. Sporo kalorii zostanie spalone podczas takiej rozgrzewki, a dodatkowo same ćwiczenia pilates będą bardziej efektywne. Co więcej, porządna rozgrzewka to sposób na ból po ćwiczeniach, czyli zakwasy.

  • Przyspiesz! Jeśli już od dłuższego czasu ćwiczysz, to nadszedł czas na cięższą pracę. Im szybciej się ruszasz, tym więcej kalorii spalasz. Jednak nie możesz zapomnieć o tym, by ćwiczenia na zgrabną sylwetkę były nadal wykonywane dokładnie. Skup się i kontroluj, czy ruch jest wykonywany prawidłowo. Jeśli nie jesteś w stanie tego opanować, powróć do wolniejszego tempa. Przyniesie ci ono więcej korzyści i będzie bezpieczniejsze. Szybsze tempo jest dla tych, którzy już od dawna ćwiczą pilates i ich ciało się przyzwyczaiło do tego rodzaju

aerobiku .

  • Skup się!

Podczas gimnastyki najważniejsze jest, aby twój umysł był w to zaangażowany. Gimnastyka pilates wymaga dużej koncentracji, skupienia się na ruchu, odpowiedniej pozycji ciała i głębokim oddychaniu. Wiąże się to z dużym wysiłkiem mentalnym i fizycznym. Zgrabna sylwetka będzie efektem tych dwóch, równie ważnych czynników.

Skoro profesjonalne kluby sportowe idą nam z pomocą i proponują zajęcia aerobiku, w tym pilates, który jest jedną z najciekawszych propozycji, to warto wykorzystać ten ciekawy zestaw ćwiczeń na zgrabną sylwetkę. Nadaje się też na świetną gimnastykę w domu, gdzie dużo łatwiej się skoncentrować na ćwiczeniach.

Pilates na odchudzanie
Pilates na odchudzanie (Zdjęcie autorstwa Herald Post / CC BY-NC 2.0)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.