Trwa ładowanie...

Pilates na płaski brzuch i boczki

Pilates jest dobry dla każdego, mogą go wykonywać osoby cierpiące na bóle stawów i kręgosłupa, osoby z nadwagą oraz osoby z ograniczoną możliwością aktywnych ćwiczeń. Podczas treningu nie wykonujemy żadnych gwałtownych ruchów czy podskoków. Pilates to świetny sposób na plaski brzuch.

spis treści

1. Zalety pilatesu

Ćwiczenie pilatesu przynosi wiele korzyści. Dzięki tym ćwiczeniom:

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

 • poprawia się elastyczność ciała,
 • możliwe jest zwiększenie siły mięśni, a zwłaszcza mięśni brzucha i dolnej części pleców, a także bioder i pośladków,
 • poprawia się kondycja mięśni pleców oraz kończyn, poprawia się także stabilność kręgosłupa,
 • można nauczyć się prawidłowego oddychania,
 • zwiększy się świadomość swojego ciała,
 • rozluźnią się ramiona, kark i górna część pleców,
 • można uzyskać płaski brzuch.
Wpływ pilates na sylwetkę
Wpływ pilates na sylwetkę

Niewątpliwie, pilates kształtuje sprawne mięśnie, które spalają kalorie przez cały dzień, nawet gdy

zobacz galerię

Ćwiczenia pilates to bezpieczna rehabilitacja kontuzji stawów i kręgosłupa. Ćwiczenia pomagają w nabraniu zgrabnej sylwetki .

2. Trening pilates

 • Ćwiczenia na płaski brzuch, do których należą ćwiczenia pilates, wykonuje się na macie. Wykorzystuje się w nich grawitację i ciężar własnego ciała.
 • Odchudzanie brzucha można wykonywać także na specjalnym sprzęcie, np. reformerze. Są bardzo podobne do tych, które wykonuje się na macie. Osoby bardziej zaawansowane w metodzie pilates ćwiczą na reformerze i używają sprężyn oraz taśm elastycznych, aby zwiększyć opór.
 • Innym rodzajem przyrządu do pilastes jest cadillac. Urzadzenie to można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko w trenowaniu ćwiczeń na plaski brzuch, ale także w rehabilitacji czy ćwiczeniach atletycznych.
 • Pilates można wykonywać także w domu. Jednak należy pamiętać, że aby mięśnie pracowały prawidłowo i stawały się bardziej elastyczne, ćwiczenia należy wykonywać powoli i w skupieniu.
 • Trening pilastes nie skupia się jedynie na doskonaleniu dużych mięśni, ale także na małych mięśniach.
 • Dzięki tym ćwiczeniom figura staje się smuklejsza i można pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Choć ćwiczenia pilates polecane są wszystkim, szczególną ostrożność w zestawie ćwiczeń pilates wykonywanym samodzielnie w domu powinny zachować kobiety w ciąży, osoby powyżej 40 roku życia, osoby, które cierpią na zaburzenia układu kostnego.

Ostrożność wskazana jest także osobom z nadwagą lub otyłością. Uważać powinny także osoby, które przez dłuższy czas nie podejmowały żadnej aktywności fizycznej. W celu nauczenia się prawidłowego wykonywania ćwiczeń, należy udać się na specjalne treningi pilates.

Pilates na płaski brzuch i boczki
Pilates na płaski brzuch i boczki (iStock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.