Trwa ładowanie...

Podkład w płynie

Najpopularniejszą formą podkładów są te występujące w postaci płynnej. Każda kobieta wiele razy testowała tego rodzaju kosmetyk na swojej skórze. Ogólnie istnieją jeszcze podkłady w pudrze oraz kompakcie. Dlaczego to właśnie płynny podkład cieszy się największym powodzeniem?

Zobacz film: "8 TRIKÓW NA TRWAŁY MAKIJAŻ WEDŁUG LEJDIS"

1. Podkład do twarzy

Prawdopodobnie liczba nastolatek, która chociaż raz w życiu nie nakładała podkładu na skórę jest bardzo niewielka. Z reguły wygląda to tak, że podkradają one podkłady swoim mamom. Najczęściej w wyniku tego efekt końcowy nie jest zbyt estetyczny, bo kosmetyk ten z reguły nie pasuje do karnacji nastolatki. Po jakimś czasie rozpoczyna się proces poszukiwania odpowiedniego podkładu dla dojrzewającej dziewczyny. Dlaczego tak jest?

Dziewczęta obserwują na co dzień swoje mamy, które praktycznie każdego dnia skrupulatnie wykonują makijaż na skórze swojej twarzy. W związku z tym i one chcą poczuć się doroślej i stosować odpowiednie kosmetyki. Co więcej, widzą one wyraźną poprawę w swoim wyglądzie po zastosowaniu kosmetyków kolorowych. Początkowo wystarcza jedynie tusz do rzęs oraz błyszczyk do ust. Szybko jednak przyzwyczajają się one do tego wyglądu i szukają czegoś więcej. Tym czymś jest właśnie podkład.

Podkład to idealny kosmetyk, który tuszuje mankamenty naszej urody. Dzięki niemu możemy uzyskać efekt gładkiej i nieskazitelnej cery. Dlatego nie ma co się dziwić, że kilkakrotnie przetestowany podkład pozostaje już w naszej kosmetyczce na zawsze.

2. Zalety podkładu w płynie

Ciecz jest podstawą do stosowania w wielu produktach kosmetycznych – również w tych kolorowych. Bez wątpienia płynne podkłady w bardzo łatwy sposób możemy aplikować na skórę. Aplikacja podkładu w płynie może odbywać się na różne sposoby. Tego typu kosmetyk aplikujemy prawie tak samo jak zwykły krem pielęgnacyjny. Ważne jest jedynie to, aby równomiernie go rozprowadzić i rozetrzeć jego brzegi.

Możemy również aplikować płynny podkład za pomocą specjalnego pędzla bądź też gąbeczki. W przypadku pierwszego z tych akcesoriów warto zwrócić uwagę, aby włosie pędzla było śliskie. W przeciwnym razie nie będzie się on nadawać do aplikacji podkładu. W przypadku gąbki warto sprawdzić, czy jest ona wystarczająco elastyczna oraz czy w jej powierzchni nie występuje zbyt wiele wgłębień, które pochłaniałyby podkład. Struktura takiej gąbki powinna być zwarta i jednolita.

Bez wątpienia jednak podkład w płynie najprecyzyjniej nałożymy za pomocą opuszków palców. Potwierdzają to najwyższej klasy wizażyści. Choć w przeciwieństwie do innych podkładów wymaga on odrobinę wprawy, to jednak większość kobiet wybiera właśnie te płynne podkłady. Za ich pomocą można uzyskać bardzo naturalny makijaż czy zatuszować drobne bądź poważniejsze mankamenty urody. Za pomocą odpowiedniego podkładu płynnego możemy również uzyskać makijaż fotograficzny.

Podkład w płynie to podstawa niemal każdego makijażu – bez względu, czy jest to makijaż dzienny, wieczorowy czy też profesjonalny. Związane jest to z wyżej wymienionymi, wieloma korzyściami płynącymi ze stosowania podkładu w płynie.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.