Trwa ładowanie...

Poznaj skuteczny sposób na cellulit

Cellulit stanowi niepożądany przez kobiety defekt skórny zlokalizowany najczęściej w obrębie partii takich jak uda, pośladki oraz biodra. Istnieje wiele metod umożliwiających redukcję zmian towarzyszących cellulitowi. Jedną z nich jest terapia masażem próżniowym, która może znacząco zmniejszyć jego widoczność. Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Czym jest cellulit?

Cellulit to defekt skórny pojawiający się w momencie dojrzewania u niemal 90% młodych kobiet. Polega on na nierównomiernym rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utworzeniu się w jej obrębie obrzękowo-włóknistych zmian. Z biegiem lat zmiany te stopniowo ulegają pogłębieniu. W szczególności dotyczy to kobiet, które nie są aktywne fizycznie i nie przestrzegają zasad racjonalnego odżywiania.

Ze względu na widoczną gołym okiem nierówną powierzchnię skóry oraz obecność grudek związanych z cellulitem, defekt ten często określa się mianem skórki pomarańczowej.

2. Masaż próżniowy przeciwko cellulitowi

Na chwilę obecną masaż próżniowy stanowi powszechnie wykonywany w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej zabieg ujędrniający ciało oraz redukujący skórkę pomarańczową.

Profesjonalna terapia próżniowa przeciwko cellulitowi polega na wykonaniu masażu ciała przy użyciu głowicy wyposażonej w rolki. Zaletą tej głowicy jest możliwość zassania fałdu skóry, co umożliwia dokładne rozbicie złogów tłuszczowych obecnych w tkance podskórnej.

Aparatura do masażu próżniowego często wykorzystuje również działanie lasera niskoenergetycznego, który przenika głęboko do tkanki tłuszczowej, a następnie powoduje rozpad obecnych tam komórek tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Następnie te produkty uboczne są wychwytywane przez organizm i przekształcane w energię. Oczywiście pod warunkiem, że osoba poddająca się zabiegowi przestrzega odpowiedniej diety i jest aktywna fizycznie. W przeciwnym razie dochodzi do zmagazynowania w organizmie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Masaż próżniowy wykonuje się w serii ok. 10 zabiegów, najlepiej w regularnych odstępach kilku dni. Czas trwania zabiegu jest zależny od głębokości i rozległości cellulitu. Zazwyczaj trwa on ok. 1-2 godzin. W trakcie terapii może być odczuwalny dyskomfort, a nawet niewielki ból. W szczególności dotyczy to kobiet, w przypadku których zmiany są zaawansowane. Zaleca się powtórzenie terapii próżniowej 2-3 razy w roku.

Po serii obserwuje się poprawę napięcia oraz wygładzenie skóry, a także zmniejszenie widoczności cellulitu. Ponadto, usprawnione zostają procesy metaboliczne oraz procesy eliminacji toksyn z organizmu. W trakcie zabiegu poprawie ulega również mikrokrążenie skórne, a to z kolei zwiększa transport składników odżywczych oraz tlenu do komórek i tkanek.

Masaż próżniowy to skuteczna terapia wspomagająca walkę z cellulitem. Niemniej jednak, w celu uzyskania optymalnych rezultatów konieczna jest regularna aktywność fizyczna oraz przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.