Trwa ładowanie...

Poznaj skuteczny sposób na cellulit

Cellulit stanowi niepożądany przez kobiety defekt skórny zlokalizowany najczęściej w obrębie partii takich jak uda, pośladki oraz biodra. Istnieje wiele metod umożliwiających redukcję zmian towarzyszących cellulitowi. Jedną z nich jest terapia masażem próżniowym, która może znacząco zmniejszyć jego widoczność. Chcesz wiedzieć więcej?

spis treści

1. Czym jest cellulit?

Cellulit to defekt skórny pojawiający się w momencie dojrzewania u niemal 90% młodych kobiet. Polega on na nierównomiernym rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utworzeniu się w jej obrębie obrzękowo-włóknistych zmian. Z biegiem lat zmiany te stopniowo ulegają pogłębieniu. W szczególności dotyczy to kobiet, które nie są aktywne fizycznie i nie przestrzegają zasad racjonalnego odżywiania.

Zobacz film: "Fazy cellulitu"

Ze względu na widoczną gołym okiem nierówną powierzchnię skóry oraz obecność grudek związanych z cellulitem, defekt ten często określa się mianem skórki pomarańczowej.

2. Masaż próżniowy przeciwko cellulitowi

Na chwilę obecną masaż próżniowy stanowi powszechnie wykonywany w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej zabieg ujędrniający ciało oraz redukujący skórkę pomarańczową.

Profesjonalna terapia próżniowa przeciwko cellulitowi polega na wykonaniu masażu ciała przy użyciu głowicy wyposażonej w rolki. Zaletą tej głowicy jest możliwość zassania fałdu skóry, co umożliwia dokładne rozbicie złogów tłuszczowych obecnych w tkance podskórnej.

Aparatura do masażu próżniowego często wykorzystuje również działanie lasera niskoenergetycznego, który przenika głęboko do tkanki tłuszczowej, a następnie powoduje rozpad obecnych tam komórek tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Następnie te produkty uboczne są wychwytywane przez organizm i przekształcane w energię. Oczywiście pod warunkiem, że osoba poddająca się zabiegowi przestrzega odpowiedniej diety i jest aktywna fizycznie. W przeciwnym razie dochodzi do zmagazynowania w organizmie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Masaż próżniowy wykonuje się w serii ok. 10 zabiegów, najlepiej w regularnych odstępach kilku dni. Czas trwania zabiegu jest zależny od głębokości i rozległości cellulitu. Zazwyczaj trwa on ok. 1-2 godzin. W trakcie terapii może być odczuwalny dyskomfort, a nawet niewielki ból. W szczególności dotyczy to kobiet, w przypadku których zmiany są zaawansowane. Zaleca się powtórzenie terapii próżniowej 2-3 razy w roku.

Po serii obserwuje się poprawę napięcia oraz wygładzenie skóry, a także zmniejszenie widoczności cellulitu. Ponadto, usprawnione zostają procesy metaboliczne oraz procesy eliminacji toksyn z organizmu. W trakcie zabiegu poprawie ulega również mikrokrążenie skórne, a to z kolei zwiększa transport składników odżywczych oraz tlenu do komórek i tkanek.

Masaż próżniowy to skuteczna terapia wspomagająca walkę z cellulitem. Niemniej jednak, w celu uzyskania optymalnych rezultatów konieczna jest regularna aktywność fizyczna oraz przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania.

Mgr Joanna Hirszler
Poznaj skuteczny sposób na cellulit
Poznaj skuteczny sposób na cellulit
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.