Trwa ładowanie...

Prądy d'Arsonvala – wskazania, przeciwwskazania, opis, cena

Prądy d'Arsonvala są wykorzystywane w kosmetyce. Głównym wskazaniem do zabiegu prądem d'Arsonvala jest pielęgnacja skóry trądzikowej, łojotokowej i z rozszerzonymi porami. Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem urządzenia są popularnie nazywane d'assonvalem. Skuteczność zabiegu z prądem d'Arsonvala wynika z wytwarzania antybakteryjnego ozonu, który poprawia krążenie krwi.

Zobacz film: "Skąd bierze się trądzik u dorosłych?"

spis treści

1. Wskazaniania do stosowania prądów d'Arsonvala

Prądy d'Arsonvala stosuje się głównie do leczenia trądziku. Jednak warto skorzystać z zabiegów również w innych sytuacjach. Wskazaniem do zabiegu prądami d'Arsonvala jest:

Prądy d'Arsonvala można również wykorzystać do leczenia opryszczki wargowej i rozstępów. Zabieg z wykorzystaniem prądów d'Arsonvala pomoże również w transporcie składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

2. Kiedy należy zrezygnować z zabiegu?

Prądy d'Arsonvala nie są odpowiednie dla każdego. Istnieją sytuacje, w których należy zrezygnować z zabiegu. Zabieg prądami d'Arsonvala nie jest zalecany dla osób, które:

  • mają stany zapalne skóry;
  • mają chore serce;
  • mają cerę ze skłonnością do pękających naczynek;
  • mają zaburzenia krążenia krwi;
  • miały wszczepiony rozrusznik serca;
  • są aktualnie w ciąży lub karmią piersią.

Zabiegi z prądem d'Arsonvala nie powinny być również polecane osobom, które mają w ciele metalowe implanty, chorują na astmę lub padaczkę, oraz zmagają się z alergią. Prądy d'Arsonvala są również niewskazane u osób z podwyższoną temperaturą, obrzękami i podwyższonym ciśnieniemkrwi.

3. Jak przygotować się do zabiegu?

Prądy d'Arsonvala można zastosować w salonie lub gabinecie kosmetycznym, ale też w domu. Przed użyciem prądów d'Arsonvala należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Do zabiegu natomiast można użyć jedynie kosmetyków na bazie naturalnych olejków. Są to środki ostrożności, które zapobiegną ewentualnemu porażeniu prądem, gdyby pękła pelota.

4. Jak przebiega zabieg?

Prądy d'Arsonvala są wykonywane przy użyciu urządzenia o potocznej nazwie "d'arsonval" (albo "darsonwal"). Nazwa urządzenia wytwarzającego prądy d'Arsonvala pochodzi od nazwiska jego twórcy lekarza Jacques-Arsene’a d'Arsonvala.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Urządzenie do prądów d'Arsonvala umożliwia masaż ciała za pomocą peloty, czyli szklanej elektrody. Pelota jest wypełniona ozonem, który jest stopniowo uwalniany podczas kontaktu ze skórą z każdym wyładowaniem elektrycznym. Wydzielany dzięki prądom d'Arsonvala ozon działa przeciwbakteryjnie, co likwiduje trądzik i przetłuszczenie skóry. Zabieg prądami d'Arsonvala poprawia również krążenie, a skóra wygląda na gładszą i jędrniejszą, a koloryt skóry zostaje ujednolicony.

5. Ile kosztuje wykonanie prądów d'Arsonvala?

Prądy d'Arsonvala są wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. Cena zabiegu prądami d'Arsonvala to ok. 20 zł za twarz, szyję lub dekolt. Co ważne, jeśli spodoba ci się efekt działania prądów d'Arsonvala możesz też kupić urządzenie i wykonywać zabiegi samodzielnie w domu. Cena urządzenia do prądów d'Arsonvala to ok. 200-250 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.