Trwa ładowanie...

Przedłużanie paznokci - czy można samodzielnie wykonać przedłużanie paznokci, w jaki sposób samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu

Wiele osób uważa, że przedłużanie paznokci w gabinetach kosmetycznych jest dosyć kosztowne i czasochłonne. Myśl o wysokich kosztach za przedłużanie paznokci coraz bardziej skłania kobiety do tego, aby nauczyć się wykonywać go w warunkach domowych. Oprócz kursów prowadzonych przez specjalistów od paznokci oraz odpowiednich książek, istnieją procedury, które umożliwiają samodzielne przedłużanie paznokci.

Zobacz film: "Wzmacniające płukanki do paznokci"

spis treści

1. Przedłużanie paznokci - czy można samodzielnie wykonać przedłużanie paznokci?

W wielu popularnych magazynach kosmetycznych dla kobiet często można znaleźć artykuły opisujące przedłużanie paznokci w domu. Niewątpliwie jednak warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń. Gwarantują one możliwość uzyskania wskazówek i wyjaśnień ewentualnych wątpliwości, jakie pojawią się w naszej głowie kiedy będziemy wykonywać przedłużanie paznokci. Nie jest to możliwe w przypadku, gdy korzystamy z instrukcji zawartych w literaturze przeznaczonej do samodzielnego uczenia się.

Przede wszystkim, zanim zaczniemy wykonywać samodzielne przedłużanie paznokci, trzeba zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. W sklepach znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych zestawów do przedłużania paznokci. W ich składzie znajdziesz nie tylko odpowiednie akcesoria, ale również materiały służące do tego zabiegu.

Etapy malowania paznokci
Etapy malowania paznokci

Obecnie manicure to dopełnienie wizerunku, jaki panie kreują na co dzień, nic więc dziwnego, że staje

zobacz galerię

2. Przedłużanie paznokci - w jaki sposób samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu?

W celu wykonania takiego zabiegu w warunkach domowych, musisz poznać kilka zasad, jakimi rządzi się przedłużanie paznokci. Osoby początkujące często popełniają drobne błędy, które mogą skutkować bardzo nieestetycznym wyglądem paznokci. Często żel lub akryl są nakładane na nieprzygotowaną płytkę paznokcia. W efekcie może dojść do oddzielenia się tego materiału od paznokci, co w konsekwencji spowoduje nieestetyczną lukę pomiędzy naturalnym i sztucznym paznokciem. Nim rozpoczniemy wykonywać przedłużanie paznokci należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe wymagania.

Zanim zaczniemy wykonywać przedłużanie paznokci płytka paznokcia musi być odpowiednio przygotowana. Jej powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona. Za pomocą specjalnego zmywacza usuń z paznokcia ślady pozostałe po starym lakierze. Zmywacz dodatkowo odtłuści płytkę, co jest bardzo ważne przed nałożeniem akrylu czy żelu na paznokcie.

Zobacz też:

Nie zapomnij o tym, aby wygładzić powierzchnię paznokcia. W tym celu wykorzystaj polerkę, która usunie wszelkie nierówności paznokcia. Dzięki temu materiał tworzący sztuczny paznokieć będzie idealnie przylegać do naturalnego paznokcia. Nie zapomnij również o tym, aby odepchnąć i wyciąć skórki okalające paznokieć. W przeciwnym razie materiał stosowany do przedłużania paznokci może nie przylegać do płytki dość mocno.

Dopiero teraz możesz przystąpić do wykonywania zabiegu przedłużającego paznokcie. To, czy zrobisz to za pomocą żelu, czy akrylu zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Każdy sposób na przedłużanie paznokci ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie jednak trudność wykonywania zabiegu, jakim jest przedłużanie paznokci za pomocą żelu i akrylu jest bardzo podobna. Pamiętaj jednak, że trening czyni mistrza i regularnie wykonując przedłużanie paznokci, szybko nabierzesz wprawy.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.