Trwa ładowanie...

Puder w kompakcie

Pudry występują w wielu rozmaitych postaciach takich jak forma sypka, prasowana bądź też kompaktowa. Ta ostatnia staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularna. Wszystko za sprawą naszego nieustannie zmieniającego się i w szybkim tempie przebiegającego życia. W wyniku tego szukamy rozmaitych form makijażu, który można w szybki sposób wykonać. Puder w kompakcie umożliwi Ci wykonanie makijażu w krótkim czasie nawet w ekstremalnych warunkach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Puder kompaktowy

Pierwszą formą, w jakiej wytworzono puder była postać sproszkowana umieszczona w metalowej puszce. Dopiero z czasem producenci prześcigali się w pomysłach i wymyślili puder prasowany. Wszystko za sprawą potrzeb i wymagań konsumentów.

Początkowo kobiety poświęcały trochę czasu na makijaż, jednak z biegiem lat tego czasu jest coraz mniej i szukamy kosmetyków, które przyśpieszą nam codzienne malowanie. Niekiedy kobiety są zmuszone do wykonywania makijażu w drodze. Wtedy nakładanie pudru może być utrudnione. Niestety sypka forma pudru trochę to utrudnia.

2. Zalety pudru w kompakcie

Puder w kompakcie jest sprasowany i nie ma możliwości, aby wysypał się on w torebce. Co więcej, jego opakowanie jest na tyle niewielkie i poręczne, że można go nosić przy sobie w każdej chwili. W końcu właśnie tego każda zabiegana kobieta oczekuje od kosmetyku kolorowego – żeby był on poręczny i wygodny w użytkowaniu.

Puder w kompakcie można nakładać na skórę za pomocą odpowiedniego pędzla. Początkowo oczywiście w odpowiedni sposób przygotowujemy cerę. Oczyszczamy dokładnie jej powierzchnię, a następnie nakładamy odpowiedni krem pielęgnacyjny. Następnie możemy przystąpić do aplikacji ulubionego podkładu oraz korektora. Dopiero potem aplikujemy na powierzchnię skóry puder w kompakcie. Jego głównym zadaniem jest utrwalenie makijażu oraz zmatowienie skóry.

Kompaktowe pudry może aplikować również za pomocą specjalnej gąbeczki. Z reguły znajdują się one we wnętrzu opakowania kosmetyku. Często też opakowanie to wyposażone jest w specjalne lusterko. Ta wersja jest idealna dla miłośniczek szybkiego makijażu. Cerę przygotowujemy w ten sam sposób co wyżej, a następnie za pomocą gąbki aplikujemy puder na twarz. W wersji superprzyśpieszonej można również nałożyć puder w kompakcie bezpośrednio na czystą skórę i wytuszować rzęsy. Pudry te zdecydowanie lepiej kryją aniżeli te dostępne w formie sypkiej.

Puder w kompakcie to idealny produkt dla zabieganej kobiety, która nie lubi bałaganu w swojej torebce. Poręczne opakowanie można zabierać za sobą na każde wyjście. Co więcej, za pomocą pudru w kompakcie w każdej chwili dnia możesz wykonać poprawki makijażu.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.