Trwa ładowanie...

Quickstep - kroki

Quickstep to najszybszy taniec standardowy, należący do grupy swingowej, charakteryzuje się przede wszystkim podskokami i tzw. kickami, czyli wykopami nóg w powietrze. Umiejętność tańczenia przydaje się w wielu sytuacjach, poza tym taka aktywność fizyczna to najprzyjemniejszy sposob na utrzymanie dobrej kondycji i prawidłowej masy ciała. Dlatego jeśli osoba nie ma doświadczenia w tym tańcu, warto, by poznała kroki quickstepa.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Styl quickstepa

Zanim przystąpisz do nauki quickstepa, warto zapoznać się z historią i charakterem tego tańca standardowego. Quickstep narodził się na początku XX wieku jako modyfikacja fokstrota. Orkiestry na początku lat 20. XX wieku zaczęły grać szybszą muzykę do fokstrota. Tancerze musieli zatem dostosować swoje kroki do rytmu. W ten sposób nastąpiło przejście od fokstrota do quickstepa, początkowo określanego jak quick-time foxtrot. Quickstep jest tańcem niezwykle energicznym, wypełnionym licznymi podskokami, obrotami i szybkimi krokami. Nic zatem dziwnego, że ten radosny taniec znalazł wielu entuzjastów.

2. Podstawowe kroki quickstepa

Podstawowy krok taneczny przy odrobinie systematyczności i cierpliwości można sprawnie opanować, dostarczając sobie wiele przyjemności i satysfakcji. Oto kilka sugestii odnośnie do nauki quickstepa:

Krok 1. Quickstep wymaga przybrania na początku podstawowej pozycji tanecznej. Stań z drugą osobą naprzeciwko siebie. Prawa ręka partnera spoczywa na talii partnerki, natomiast lewa jest uniesiona i splata się z jej ręką. Prawa ręka partnerki opiera się na lewym ramieniu mężczyzny. Podczas tańca oboje tworzą tak jakby swoje odbicia lustrzane.

Krok 2. Prawa noga partnera stawia powoli krok w przód, a całe ciało zaczyna się obracać w prawo w tym samym momencie. Partnerka powoli cofa prawą nogę i obraca się w lewą stronę. Quickstep wykorzystuje najpierw wolny ruch, potem dwa szybkie.

Krok 3. Następnie mężczyzna przesuwa lewą nogę w bok, z delikatnym obrotem w prawo. Obrót i krok powinny być wykonane w tym samym czasie, by wyglądało to naturalnie. Ruchy te na początku mogą się wydawać niezgrabne lub trudne, jednak z czasem staną się one bardziej płynne i atrakcyjne dla obserwujących osób.

Krok 4. Po obrocie w prawą stronę partnera (lewą stronę partnerki), mężczyzna przesuwa prawą nogę w stronę lewej stopy i szybko wykonuje 1/8 obrotu. Natychmiast zaczyna znowu skręcać w prawo, w czasie gdy lewa noga powraca na swoje miejsce.

Krok 5. Partner podnosi piętę podczas przesunięcia prawej nogi i wykonuje 3/8 obrotu w prawo. Krok wykonywany jest w szybkim tempie.

Krok 6. Mężczyzna stawia krok lewą nogą do przodu, twarz powinna być skierowana po przekątnej do ściany, a ciało przyjąć pozycję początkową. Należy powtórzyć wszystkie kroki taneczne w odpowiednim rytmie.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto wcześniej poobserwować bardziej doświadczoną parę tańczącą ten taniec towarzyski. Na początku podstawowy krok taneczny quickstepa może wydawać się skomplikowany i trudny do opanowania, jednak warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że trening czyni mistrza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.