Trwa ładowanie...

Rzęsy 2:1 krok po kroku

Rzęsy 2:1 to metoda przedłużania rzęs ich jedwabnymi lub syntetycznymi odpowiednikami. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Odradza się malowanie rzęs wodoodpornym tuszem.

Zobacz film: "Rytuały pielęgnacyjne, które dają efekty. Warto wiedzieć!"

spis treści

1. Rzęsy 2:1 – co to jest?

Przedłużanie rzęs metodą 2:1 to zabieg kosmetyczny doklejania dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Inne opcje to rzęsy 1:1 i 3:1. To naturalne wyglądające zagęszczenie rzęs i danie spojrzeniu głębi.

Panie decydujące się na przedłużenie rzęs metodą 2:1 mogą nosić soczewki kontaktowe, pływać, ćwiczyć i używać maskary. Jeśli odpowiednio dbamy o wypełnienie, efekt utrzymuje się od 3 do nawet 6 tygodni, jednak konieczne jest uzupełnianie ubytków.

Nie ma znaczenia, czy twoje naturalne rzęsy są krótkie czy długie. Metoda przedłużania rzęs 2:1 pokrywa ubytki, dając naturalny efekt.

2. Rzęsy 2:1 – na czym polega zabieg?

Metoda przedłużania rzęs 2:1 polega na doklejeniu do włosków rzęs syntetycznych, wykonanych z jedwabiu bądź futra norek syberyjskich. Zabieg trwa 2-3 godziny. Przyklejanie rzęs 2:1 najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym, gdyż przeprowadzenie zabiegu wymaga wprawy i dużej dokładności.

Naturalne rzęsy przemywa się Cleanerem bądź Primerem z użyciem wacików bezpyłowych. Przygotowując się do zabiegu wykonania rzęs 2:1, kosmetyczka zasłania dolne włoski płatkiem kosmetycznym, naklejając go również na górną powiekę, by klej nie dostał się tam, gdzie nie powinien.

9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy
9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy [10 zdjęć]

Długie i zadbane rzęsy sprawiają, że cała twoja twarz wydaje się być piękniejsza i bardziej kobieca....

zobacz galerię

Rozczesane, czyste rzęsy są gotowe do zabiegu. W metodzie 2:1 do jednej rzęsy naturalnej dokleja się 2 sztuczne włoski. Zanurzając je do ok. 1/3 długości w kleju wylanym na kryształową lub nefrytową podstawkę, kosmetyczka ma pewność, że będą dobrze przylegać do naturalnych włosków. Zarówno w metodach 3:1, 1:1, jak i rzęsach 2:1, sztuczne włoski przykleja się w odległości 1-2 mm od powieki, by zminimalizować ryzyko uczulenia na klej.

Po skończeniu nakładania rzęs 2:1 utrwala się je płynem do przedłużania. Dodaje blasku i sprawia, że klej zastyga. Na koniec stosuje się dmuchawę, która osusza rzęsy i je wzmacnia.

3. Rzęsy 2:1 – jak dbać o nie po zabiegu?

Rzęsy 2:1 utrzymają się nawet do kilku tygodni, jednak warto przestrzegać pewnych zasad.

Rzęsy przedłużone metodą 2:1 mogą być malowane tuszem, jednak warto zastanowić się, czy jest to konieczne. Maskara obciąży syntetyczne lub jedwabne wstawki. Zakazane jest natomiast stosowanie tuszu wodoodpornego. Tarcie podczas zmywania makijażu wykruszy przedłużone rzęsy.

Rzęsy 2:1 muszą być też codziennie rozczesywane specjalnym grzebyczkiem. Włoski nie powinny się sklejać, jednak dla utrzymania idealnego efektu, warto codziennie dokładnie je rozdzielać.

Bezpieczne kosmetyki
Bezpieczne kosmetyki

Składniki kosmetyków muszą być bezpieczne dla cery. Pilnuje tego Inspekcja Sanitarna. Skład produktu...

zobacz galerię

Klej stosowany w przedłużaniu rzęs 2:1 jest wodoodporny, dlatego nie spłynie w kontakcie z wodą, łzami i potem, jednak na kilka dni po zabiegu warto zrezygnować z basenu i siłowni. Dobrze również powstrzymać się od płaczu.

Rzęsy 2:1 z biegiem czasu zaczynają wypadać. To naturalna kolej rzeczy, gdyż są przytwierdzone do naturalnych włosków, które co jakiś czas są ‘’wymieniane’’. Może okazać się, że rzęsy 2:1 zaczną wykruszać się już po 2 tygodniach – niestety, zależy to od etapu, na jakim są twoje naturalne rzęsy. Aplikacja rzęs 2:1 w fazie wzrostu tych naturalnych zapewni kilkutygodniowy efekt.

Po 2-4 tygodniach warto umówić się na zabieg dopełniania rzęs 2:1, co będzie tańsze niż pierwsza aplikacja, kosztująca od 100 do 300 zł.

Zobacz też

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.