Trwa ładowanie...

Sauna na włosy

Sauna na włosy zabieg, który ma za zadanie odżywić i nawilżyć włosy. Po zabiegu sauny włosy staną się odporne na czynniki zewnętrzne oraz o zdrowsze. Sauna to wspaniały sposób na wzmocnienie włosów, które są osłabione i zniszczone, np. zabiegiem trwałej ondulacji lub prostowaniem włosów, długim pozostawaniem na silnym słońcu bez ochrony, a także (co się zdarza najczęściej) codziennym modelowaniem i częstym farbowaniem.

1. Jak wygląda sauna na włosy?

Sauna na włosy to urządzenie przypominające tradycyjną suszarkę fryzjerską. Generuje ono temperaturę około 40 st. C.

Jak wygląda taki zabieg dla włosów?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

  • Włosy są dwukrotnie myte i płukane.
  • Fryzjerka nakłada na włosy wybraną maskę, odżywkę lub ampułkę zawierającą substancje odżywcze dopasowane do potrzeb włosów.
  • Dłuższe włosy należy spiąć, aby całe znalazły się pod sauną.
  • Pod sauną należy spędzić około 20 minut, aby dało to pożądany efekt.
  • Po 20 minutach sauny włosy płucze się chłodną wodą, aby zamknąć łuski włosów z powrotem.

2. Jak działa sauna dla włosów?

Para wodna i ciepło zmiękczają skórę głowy i łuski włosów. Pielęgnacja włosów i skóry głowy jest dzięki temu znacznie skuteczniejsza. Wyższa temperatura otwiera pory i rozchyla łuski włosów. Dzięki temu nałożona na włosy maseczka bez problemu wnika we włosy i skutecznie je regeneruje. Zawarte w niej substancje odżywcze odbudowują strukturę włosów.

Włosy po saunie odzyskują naturalny, zdrowy połysk. Są widocznie nawilżone i bardziej elastyczne. Także kolor włosów farbowanych wygląda lepiej na tak intensywnie nawilżonych włosach. Cena sauny na włosy to kilkanaście złotych. W zależności od wyboru kosmetyków może to być 10-40 zł. Polecamy taki zabieg na włosy, szczególnie jeśli masz bardzo suche włosy lub często je farbujesz. Pamiętaj także, że słońce zabiera włosom ich naturalne nawilżenie. Dlatego sauna na włosy to dobry zabieg na wakacje.

Sauna na włosy jest wyjątkowo korzystna dla osób, których włosy są:

  • przesuszone farbowaniem,
  • przesuszone trwałą ondulacją,
  • porozdwajane,
  • matowe,
  • puszące się pod wpływem wilgoci.

Sauna do włosów regeneruje wewnętrzną strukturę włosa i nawilża każdy włos od środka. Pozwala na poprawę wyglądu i kondycji włosów.

Zabieg sauny fryzjerskiej oferuje już coraz więcej salonów. Taki zabieg regeneracyjny na włosy doskonale wpływa na matowe, zmęczone i pozbawione blasku włosy. Można go stosować nie częściej niż raz na miesiąc. Efekt błyszczących i zdrowych włosów murowany.

Sauna na włosy
Sauna na włosy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.