Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Sculptra - wskazania, przeciwwskazania, przebieg, zalety, efekty

Avatar placeholder
09.12.2024 15:10
Sculptra - wskazania, przeciwwskazania, przebieg, zalety, efekty
Sculptra - wskazania, przeciwwskazania, przebieg, zalety, efekty

Zabieg sculptra to nic innego jak zabieg odmładzający, wykorzystujący kwas polimlekowy do usuwania zmarszczek, ujędrniania skóry, a także do poprawiania kształtu twarzy. Jest to nowa metoda liftingująca, stosowana jako profilaktyka powstawania zmarszczek, ale skuteczna także u osób z bardzo widocznymi oznakami starzenia. Zabieg sculptra jest mało inwazyjny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a jego efekty utrzymują się nawet dwa lata.

spis treści

1. Sculptra - wskazania

Zabieg sculptra stosuje się przy utracie jędrności lub kształtu różnych miejsc twarzy. Za pomocą zabiegu sculptra koryguje się:

  • zmarszczki między nosem a ustami,
  • zmarszczki na policzkach,
  • zmarszczki w kącikach ust,
  • inne zmarszczki mimiczne,
  • zapadnięte policzki,
  • obwisłe policzki,
  • zmarszczki lub brak jędrności skóry na szyi,
  • kształt twarzy.

2. Sculptra - przeciwwskazania

Zabieg sculptra można bezpiecznie przeprowadzić u większości pacjentów. Przeciwwskazaniami są zakażenia lub zapalenia skóry w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg. Przed zabiegiem sculptra zaleca się przeprowadzanie testów na alergię. Zabieg sculptra to jeden z bezpieczniejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek. Trzeba go jednak powtarzać, a nie należy do najtańszych. Polecany osobom, które chcą poprawić swój wygląd w bezpieczny sposób i nie narzekają na małą zasobność swojego portfela.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Jak zmniejszyć zmarszczki? (prezentacja edukacyjna)
Jak zmniejszyć zmarszczki? (prezentacja edukacyjna) [9 zdjęć]

Śpij na plecach Według American Academy of Dermatology (AAD) spanie noc w noc w tych samych, określonych

zobacz galerię

3. Sculptra - przebieg

Zabieg sculptra jest mało inwazyjnym zabiegiem liftingującym. Kwas polimlekowy wstrzykuje się pod skórę za pomocą kilkudziesięciu nakłuć cienką igłą. Wstrzykiwana substancja jest stosowana w niciach chirurgicznych od lat, rozpuszcza się pod skórą i jest całkowicie biodegradowalna. Organizm toleruje kwas polimlekowy. Znieczulenie jest tylko miejscowe, a zabieg sculptra nie jest bolesny i nie pozostawia blizn. Kwas polimlekowy wykorzystywany przy zabiegu sculptra nie napina sztucznie skóry, jak ma to miejsce przy liftingu twarzy i innych zabiegach odmładzających, a raczej pobudza ją do samodzielnej produkcji kolagenu.

Kolagen to białko, które zwiększa gęstość i sprężystość skóry. W skórze młodej jest go więcej, a z wiekiem kolagenu jest coraz mniej – dlatego skóra z czasem traci jędrność. Kolagen można sztucznie wszczepiać, ale przy zabiegu sculptra jest on produkowany przez organizm, co zwiększa bezpieczeństwo i „naturalność” zabiegu.

Zobacz także:

4. Sculptra - zalety

Zalety zabiegu sculptra to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo stosowania,
  • samoistnie rozkładające się związki w organizmie,
  • mała inwazyjność zabiegu,
  • trwałość efektów zabiegu (utrzymują się dwa lata).

5. Sculptra - efekty

Efekt odmłodzenia twarzy zachodzi stopniowo po zabiegu, jakim jest sculptra. Można się także spodziewać przejściowych objawów:

Efekty uboczne zabiegu sculptra znikają po kilku dniach i nie są powodem do niepokoju. Aby je łagodzić, można stosować zimne okłady. Zalecane jest również unikanie słońca. Oprócz tego, lekarz zaleci masowanie odmładzanych obszarów kilka razy dziennie. To pomaga rozprowadzić kwas polimlekowy równomiernie pod skórą. Pełne efekty zabiegu sculptra pojawią się po jakimś czasie (maksymalnie 6 tygodni), skóra będzie stopniowo uzupełniała braki kolagenu w miejscach wkłucia. Dzięki temu wygląd twarzy nie będzie zmieniał się drastycznie, a efekty będą naturalne. Aby uzyskać pełen efekt zabiegu, jakim jest sculptra, należy się mu poddać trzy razy co 4-6 tygodni. Wtedy utrzyma się nawet do dwóch lat.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze