Trwa ładowanie...

Snowrafting

Sporty zimowe cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Sięgamy po narty, deskę snowboardową, łyżwy... Ostatnio coraz bardziej znany i ceniony staje się również snowrafting, który dostarcza adrenaliny i nie wymaga od uczestników specjalnych umiejętności czy świetnej sprawności fizycznej. Snowrafting to spływ pontonem po śniegu. Przy odpowiednio dobranym stoku i zgranej ekipie pontonowe zimowe szaleństwo oraz dreszczyk emocji gwarantowane.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

1. Co to jest snowrafting?

Jazda na nartach, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo – sporty zimowe można by pewnie jeszcze wymieniać. Wszystkie dostarczają mnóstwa radości i dają możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości. Niebanalnie i naprawdę szaleńczo można bawić się podczas snowraftingu. To idealny sport dla fanów białego puchu, którym znudziła się już jazda na desce czy narciarstwo.

Snowrafting może być atrakcją obozu zimowego lub urozmaiceniem w kursie narciarskim. Spływ pontonem po śniegu to również doskonały element imprez integracyjnych dla pracowników lub wszelkich tego typu wydarzeń. Sporty ekstremalne nie muszą kojarzyć się wyłącznie ze skokiem na bungee czy wspinaczką wysokogórską, a zimowe szaleństwo od dziś nie oznacza tylko jazdy na snowboardzie czy narciarstwa. Jest przecież snowrafting.

Zimowe zabawy na śniegu w charakterze hardcorowym, szaleńcze i gwarantujące ogromną dawkę emocji, to właśnie spływy pontonem po ośnieżonym stoku. W każdym zjeździe może wziąć udział do 6 uczestników oraz sternik, który manewruje pontonem przy użyciu specjalnego wiosła, nazywanego pagają. Lokalizacja uczestników wewnątrz pontonu może powodować zmianę kierunku jego ruchu. Osoby biorące udział w snowraftingu mają na sobie kaski bezpieczeństwa.

Snowrafting to atrakcja podobna do snowtubingu. Sześcioosobowe grupy, dmuchane pontony i zjazd po zaśnieżonym stoku z dużą prędkością w dół – to jest prawdziwe zimowe szaleństwo. Niemożliwe jest wykonywanie większych manewrów pontonem i to jest właśnie sedno snowraftingu – zabawa. Jeżeli chodzi o hamowanie, do tego celu służy specjalna gumowa lina.

2. Gdzie na snowrafting?

Snowrafting zdobywa coraz większą popularność i tak jak inne sporty zimowe najbardziej powszechny jest w rejonie gór. Do niedawna snowrafting był osiągalny wyłącznie poza granicami Polski, np. na Słowacji w Szczyrbskim Plesie. Teraz można przeżyć niezapomnianą przygodę również w naszym kraju, co obniża koszty i pozwala uniknąć formalności związanych z wyjazdem zagranicznym. Snowrafting oferują już niektóre ośrodki i kluby w Pieninach oraz Tatrach. Informacje o snowraftingu na terenie Polski można znaleźć w Internecie.

Do snowraftingu potrzebne są kaski ochronne i rękawice, pagaje oraz pontony profesjonalne z utwardzonym spodem. Cała zabawa dostarcza niesamowitych wrażeń. Jest to aktywność, do której nie potrzeba specjalnych kwalifikacji ani zdolności, dlatego jest idealna nawet dla nowicjuszy. Jako, że sport ten nie powoduje zagrożeń dla zdrowia uczestników, udział w zjeździe mogą brać nawet dzieci.

Ten sport zimowy zdobywa ogromną popularność na świecie, a od pewnego czasu powoli podbija również nasz kraj. Spływ pontonem po śniegu to wspaniała przygoda dla każdego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.