Trwa ładowanie...

SPA i Wellness

SPA i Wellness

Salony SPA i wellness oraz gabinety odnowy biologicznej oferują klientom wiele zabiegów, które pobudzają krążenie, poprawiają ukrwienie skóry, redukują uczucie zmęczenia i pozytywnie wpływają na wygląd zewnętrzny. Do wyboru często są różnego rodzaju masaże, np. klasyczny, relaksacyjny, limfatyczny, antycellulitowy, bańką chińską czy gorącymi kamieniami. Masaż ciała ma wiele zalet. Doskonale odpręża, działa przeciwzakrzepowo i przyspiesza metabolizm. Karnety na zabiegi w salonach SPA i wellness to coraz popularniejszy upominek dla bliskich osób.


Masaż klasyczny, najbardziej popularny, opiera się na pięciu grupach technik:

głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu i wibracji. W SPA można również skorzystać z hydroterapii, która polega na wyzyskaniu leczniczych właściwości wody. Wyróżnia się: zabiegi z wykorzystaniem ciśnienia hydrostatycznego wody (kąpiele całkowite, częściowe, perełkowe, tlenowe, aromatyczne, masaż podwodny), zabiegi z wykorzystaniem ciśnienia strumienia wody (jacuzzi, natryski ruchome, bicze wodne, natryski stałe) oraz zabiegi za pośrednictwem tkanin (kompresy, okłady, nacieranie, zmywanie, zawijanie). Aquaterapia wpływa korzystnie na układ krążenia, układ nerwowy i wiele narządów organizmu. Przy tym poprawia wygląd skóry, minimalizuje rozstępy i cellulit.

Innym rodzajem zabiegów, które pozytywnie oddziałują na ciało oraz na kondycję psychiczną, są: sauna, grota solna, kriokomora i aromaterapia. Użycie zapachów, olejków eterycznych, wonnych substancji do inhalacji czy swobodnego wdychania koi zmysły i relaksuje. Kriokomora to specjalne pomieszczenie, w którym panuje temperatura nawet 120ºC. Leczenie zimnem wskazane jest przy otyłości, chorobach układu ruchu i schorzeniach neurologicznych. Z kolei schorzenia układu oddechowego doskonale redukuje grota solna uwalniająca z solnych ścian lecznicze pierwiastki.