Trwa ładowanie...

Sporty terenowe

Sporty terenowe wymagają przede wszystkim silnej woli i dużej przestrzeni. Do sportów tych zaliczyć można turystykę rowerową i pieszą, jazdę konną, quady, bieganie, jazdę na rolkach oraz paintball. Uprawianie sportów terenowych to świetny sposób na rekreację i aktywność fizyczną. Sporty na świeżym powietrzu to alternatywa dla form biernego odpoczynku – oglądania telewizji i spędzania czasu przed komputerem. W niektórych przypadkach sporty terenowe wymagają zaopatrzenia się w specjalistyczny sprzęt, odzież ochronną lub pojazdy, ale przy turystyce pieszej wystarczy tylko motywacja.


Gra w paintball
Gra w paintball

Podczas gry w paintball należy pamiętać o odpowiedniej ochronie ciała.

zobacz galerię

Paintball to doskonały sport, świetna zabawa i fantastyczna forma spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Gra w paintball może przebiegać w naturalnym środowisku (woods paintball) lub na specjalnie przygotowanym terenie. Przeważnie zawody paintballu rozgrywają się na przystosowanym fragmencie lasu albo w obrębie opuszczonego obszaru przemysłowego. Uczestnicy ukrywają się za drzewami lub budynkami, by osłonić ciało przed miotanymi w powietrzu kulkami z farbą. Dzięki zestawowi ustaleń, jasno wiadomo, jakie są zasady eliminowania graczy. Zwycięstwo należy do drużyny, która po upływie ustalonego czasu będzie posiadała najwięcej zawodników, czyli osób bez kolorowych plam pozostawionych na ubraniu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Dużo emocji gwarantuje też jazda na quadzie. Quady to specjalne motocykle na czterech kołach przeznaczone głównie do sportu i rekreacji. Pojazdy te mają najczęściej opony o obniżonym ciśnieniu, co ułatwia poruszanie się po grząskim terenie. Powinny być sterowane za pomocą drążków kierowniczych, podobnych do tych używanych w rowerze. Jazda terenowa quadem to świetna zabawa i niesamowita atrakcja, zwłaszcza na obszarach górzystych lub podmokłych. Warto się pobrudzić dla takich wrażeń.

Mgr Anna Bocheńska
Sporty terenowe
Sporty terenowe
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.