Trwa ładowanie...

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby, licówki

Piękno wyraża się nie tylko w zdrowej skórze, wypielęgnowanej cerze i starannym makijażu. Fizyczne piękno to także promienny uśmiech, czyli zadbane, białe zęby. Stomatologia estetyczna dba o zdrowie zębów i oferuje ich wybielanie, piaskowanie, lakowanie czy prostowanie za pomocą aparatów ortodontycznych. By uniknąć chorób zębów i dziąseł, m.in. paradontozy, próchnicy, zapalenia przyzębia, warto dbać o uzębienie, systematycznie usuwać kamień nazębny i płukać jamę ustną specjalnymi płynami. Zdrowe zęby na pewno odwdzięczą się korzystnym wyglądem.

Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby?

Już samo szczotkowanie zębów oraz czyszczenie ich nicią dentystyczną zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej i namnażaniu bakterii, które uszkadzają szkliwo i prowadzą do stanów zapalnych jamy ustnej. Niestety, zęby wraz z wiekiem niszczeją, psują się, wypadają. Często trzeba je leczyć kanałowo, a gdy nie pomaga nawet endodoncja – pozostaje tylko wyrwanie zęba. Na szczęście stomatologia estetyczna oferuje klientom implanty albo protezy, a także korony, mostki i licówki. Wszystko dla pięknego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna - licówki

Licówki to porcelanowe płatki, które umieszcza się na zębie w celu poprawy ich wyglądu. Dzięki porcelanie efekt jest bardzo naturalny. Obecnie można sobie również pozwolić na biżuterię nazębną. Zdrowy uśmiech potrafi jednak bardziej zwrócić uwagę niż niejedno świecidełko na zębach, dlatego warto pamiętać o codziennej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach u dentysty.