Trwa ładowanie...

Suszarka do włosów - rodzaje, właściwości

Suszarka do włosów znajduje się zapewne w każdym domu. To podstawowy sprzę używany podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Jednak niewłaściwie dobrane akcesoria do stylizacji włosów mogą powodować ich przesuszenie i łamliwość, a także puszenie się i elektryzowanie fryzury. Na szczęście istnieje wiele rodzajów wysokiej jakości suszarek do włosów, takich jak suszarki ceramiczne, turmalinowe czy jonowe, wykorzystujących korzystne działanie jonów ujemnych na strukturę włosa.

spis treści

1. Suszarka do włosów - rodzaje

Podczas wybierania suszarki do włosów powinnaś zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Wśród akcesoriów do stylizacji włosów dostępnych na rynku znajdziesz modele zbudowane z elementów metalowych, ceramicznych, jonowych lub turmalinowych.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

  • Suszarka do włosów z elementami grzewczymi zbudowanymi z metalu lub plastiku używa intensywnego i nierówno rozłożonego ciepła w celu wysuszenia włosów. Tego typu akcesoria do stylizacji włosów, mogą prowadzić do osłabienia i łamliwości włosów. Nawet kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą nie potrafią całkowicie zabezpieczyć włosów przez zniszczeniem spowodowanym gorącym powietrzem.
  • Suszarka do włosów z ceramicznymi elementami grzewczymi jest urządzeniem wysokiej klasy, doskonale przewodzi ciepło. Ceramiczne elementy produkują ciepło, które zamiast działać na powierzchni włosa, wnika w głąb łuski, nie powodując jej zniszczenia. Z tego właśnie powodu ceramiczne prostownice i lokówki do włosów są najczęstszym wyborem profesjonalistów. W odróżnieniu od akcesoriów metalowych, suszarka ceramiczne nie nagrzewa się w tak wysokim stopniu i jest bezpieczna dla włosów.
Suszarka do włosów
Suszarka do włosów

Warto zainwestować w dobrej jakości suszarkę, która zminimalizuje uszkodzenia włosów.

zobacz galerię
  • Jonowa suszarka do włosów produkuje ujemnie naładowane jony, które wygładzają łuskę włosa, zamykając w jej wnętrzu wilgoć. Nadaje ona włosom upragniony kształt, eliminując efekt puszenia się fryzury. Tanie suszarki zaopatrzone w grzałkę metalową lub plastikową wydzielają dodatnie jony, które prowadzą do otwarcia łuski włosa skutkującego puszeniem i fryzurą pozbawioną połysku.Jonowa suszarka do włosów sprawi, że włosy szybciej bedą suche oraz nada im blask i gładkość. Włosy nie będą się elektryzować.
  • Turmalinowa suszarka do włosów jest relatywnie nowym wynalazkiem, który posiada zdolność produkowania jonów ujemnych. Dzięki tej właściwości suszarka do włosów jest dużo bardziej efektywna i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Aby dodatkowo podkreślić idealną strukturę włosa, do stylizacji włosów można użyć szczotki turmalinowej i turmalinowej prostownicy do włosów.

2. Suszarka do włosów - właściwości

Dobra suszarka do włosów to taka której moc to 1300 watów i więcej. Wartość tego parametru wpływa na szybkość procesu suszenia włosów. Doskonałym wyborem jest także urządzenie posiadające funkcję regulacji ustawień prędkości i temperatury. Suszarki z zimnym nawiewem użyjesz do nadania fryzurze ostatecznego kształtu i do wysuszenia produktów do pielęgnacji włosów.

W celu stworzenia objętości lub fryzury kręconej wykorzystaj suszarkę z dyfuzorem. Wiele zestawów do stylizacji włosów oprócz dyfuzora zawiera tzw. koncentrator, czyli zwężającą się ku końcowi część, ułatwiającą skierowanie strumienia powietrza na konkretną partię włosów, a także układanie fryzury za pomocą okrągłej szczotki do włosów.

Dużym powodzeniem cieszą się suszarki produkujące niskie pole elektromagnetyczne. Starsze modele wciąż wytwarzają wysokie pole elektromagnetyczne w ilości, która wskutek częstego stosowania może okazać się niebezpieczna. Jednak nowe technologie znacznie obniżyły ten czynnik, przez co stały się bezpieczniejsze zarówno dla włosów, jak i środowiska naturalnego.

Suszarka do włosów - rodzaje, właściwości
Suszarka do włosów - rodzaje, właściwości
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.