Trwa ładowanie...

Suszarka do włosów - rodzaje, właściwości

Suszarka do włosów znajduje się zapewne w każdym domu. To podstawowy sprzę używany podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Jednak niewłaściwie dobrane akcesoria do stylizacji włosów mogą powodować ich przesuszenie i łamliwość, a także puszenie się i elektryzowanie fryzury. Na szczęście istnieje wiele rodzajów wysokiej jakości suszarek do włosów, takich jak suszarki ceramiczne, turmalinowe czy jonowe, wykorzystujących korzystne działanie jonów ujemnych na strukturę włosa.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Suszarka do włosów - rodzaje

Podczas wybierania suszarki do włosów powinnaś zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Wśród akcesoriów do stylizacji włosów dostępnych na rynku znajdziesz modele zbudowane z elementów metalowych, ceramicznych, jonowych lub turmalinowych.

  • Suszarka do włosów z elementami grzewczymi zbudowanymi z metalu lub plastiku używa intensywnego i nierówno rozłożonego ciepła w celu wysuszenia włosów. Tego typu akcesoria do stylizacji włosów, mogą prowadzić do osłabienia i łamliwości włosów. Nawet kosmetyki chroniące przed wysoką temperaturą nie potrafią całkowicie zabezpieczyć włosów przez zniszczeniem spowodowanym gorącym powietrzem.
  • Suszarka do włosów z ceramicznymi elementami grzewczymi jest urządzeniem wysokiej klasy, doskonale przewodzi ciepło. Ceramiczne elementy produkują ciepło, które zamiast działać na powierzchni włosa, wnika w głąb łuski, nie powodując jej zniszczenia. Z tego właśnie powodu ceramiczne prostownice i lokówki do włosów są najczęstszym wyborem profesjonalistów. W odróżnieniu od akcesoriów metalowych, suszarka ceramiczne nie nagrzewa się w tak wysokim stopniu i jest bezpieczna dla włosów.
Suszarka do włosów
Suszarka do włosów

Warto zainwestować w dobrej jakości suszarkę, która zminimalizuje uszkodzenia włosów.

zobacz galerię
  • Jonowa suszarka do włosów produkuje ujemnie naładowane jony, które wygładzają łuskę włosa, zamykając w jej wnętrzu wilgoć. Nadaje ona włosom upragniony kształt, eliminując efekt puszenia się fryzury. Tanie suszarki zaopatrzone w grzałkę metalową lub plastikową wydzielają dodatnie jony, które prowadzą do otwarcia łuski włosa skutkującego puszeniem i fryzurą pozbawioną połysku.Jonowa suszarka do włosów sprawi, że włosy szybciej bedą suche oraz nada im blask i gładkość. Włosy nie będą się elektryzować.
  • Turmalinowa suszarka do włosów jest relatywnie nowym wynalazkiem, który posiada zdolność produkowania jonów ujemnych. Dzięki tej właściwości suszarka do włosów jest dużo bardziej efektywna i pozostawia włosy gładkie i błyszczące. Aby dodatkowo podkreślić idealną strukturę włosa, do stylizacji włosów można użyć szczotki turmalinowej i turmalinowej prostownicy do włosów.

2. Suszarka do włosów - właściwości

Dobra suszarka do włosów to taka której moc to 1300 watów i więcej. Wartość tego parametru wpływa na szybkość procesu suszenia włosów. Doskonałym wyborem jest także urządzenie posiadające funkcję regulacji ustawień prędkości i temperatury. Suszarki z zimnym nawiewem użyjesz do nadania fryzurze ostatecznego kształtu i do wysuszenia produktów do pielęgnacji włosów.

W celu stworzenia objętości lub fryzury kręconej wykorzystaj suszarkę z dyfuzorem. Wiele zestawów do stylizacji włosów oprócz dyfuzora zawiera tzw. koncentrator, czyli zwężającą się ku końcowi część, ułatwiającą skierowanie strumienia powietrza na konkretną partię włosów, a także układanie fryzury za pomocą okrągłej szczotki do włosów.

Dużym powodzeniem cieszą się suszarki produkujące niskie pole elektromagnetyczne. Starsze modele wciąż wytwarzają wysokie pole elektromagnetyczne w ilości, która wskutek częstego stosowania może okazać się niebezpieczna. Jednak nowe technologie znacznie obniżyły ten czynnik, przez co stały się bezpieczniejsze zarówno dla włosów, jak i środowiska naturalnego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.