Trwa ładowanie...

Sztuczne rzęsy - zakładanie, błędy

Jak przykleić sztuczne rzęsy, by nie wyglądały zbyt nienaturalnie, a jednak skutecznie podkreślały urodę oczu? To pytanie doskwiera kobietom, które chcą wyglądać olśniewająco na imprezie i zachwycić niebanalnym spojrzeniem spod spektakularnych rzęs.

Zobacz film: "Makijaż dla kobiet z przedłużanymi rzęsami?"

spis treści

1. Sztuczne rzęsy - zakładanie

Jeśli chcesz mieć naprawdę gwiazdorski, profesjonalny makijaż oczu, sztuczne rzęsy mogą okazać się nieodzowne, szczególnie jeśli twoje naturalne rzęsy są niezbyt długie i gęste. Warto jednak wiedzieć, jak nakładać sztuczne rzęsy, by efekt nie był odwrotny do zamierzonego.

Jeśli wybierzesz rzęsy w pojedynczym kawałku, musisz je najpierw zmierzyć i przyciąć w taki sposób, aby ich długość była odpowiednia. Sztuczne rzęsy nie powinny wystawać poza krawędzie oczu. Krawędź sztucznych rzęs należy posmarować klejem, znajdującym się w opakowaniu. Klej jest zazwyczaj umieszczony w ostro zakończonej tubce, która pozwala aplikować go bardzo precyzyjnie. Czasem do naniesienia kleju na sztuczne rzęsy używa się patyczka, standardowo stosowanego do odsuwania skórek.

Posmarowane klejem sztuczne rzęsy przyklej do powieki. Używając palców wskazujących prawej i lewej ręki, dociskaj lekko przez około 10 sekund do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Aby sztuczne rzęsy „zmieszały się” z naturalnymi, musisz pociągnąć powiekę warstwą eyelinera w celu ukrycia nierówności i brzegu sztucznych rzęs. Potem możesz pomalować rzęsy warstwą tuszu do rzęs.

Błędy w makijażu oczu, które popełniasz
Błędy w makijażu oczu, które popełniasz [10 zdjęć]

Czy nie raz zdarzyło ci się patrzeć ze zdumieniem na makijaż oczu przypadkiem spotkanej na ulicy osoby?...

zobacz galerię

Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka. Wiele kobiet ma z tym problemy. Warto wcześniej poćwiczyć, by nie wpaść w panikę tuż przed imprezą.

2. Sztuczne rzęsy - błędy

  • Nie skracaj sztucznych rzęs po ich przyklejeniu. Nie będą wyglądały już tak efektownie. Poza tym możesz przyciąć je zbyt mocno i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.
  • Nie odklejaj sztucznych rzęs na siłę. Przy ich odrywaniu możesz uszkodzić lub wyrwać naturalne rzęsy. Lepiej bądź cierpliwa i spróbuj rozpuścić klej, np. z pomocą wazeliny. Dzięki temu sztuczne rzęsy z łatwością odejdą.
  • Nie przesadzaj z ilością kleju. Jeśli jest go za dużo, może wyciekać i podrażniać oczy. Kiedy dostanie się do oka, zdejmij sztuczne rzęsy, a oczy solidnie przepłucz wodą.
  • Nigdy nie smaruj klejem skóry. Nie da się tego zrobić zbyt precyzyjnie, a klej może podrażniać skórę i wywołać reakcję alergiczną. Poza tym, klej może dostać się do oka.

  • Kępki sztucznych rzęs na całej krawędzi powieki powinny być różnej długości. Wtedy wyglądają najbardziej naturalnie.

  • Nie zaczynaj naklejania kępek sztucznych rzęs od połowy powieki. Rzęsy rosną na całej długości!
  • Nie przyklejaj sztucznych rzęs zbyt wysoko. Powinny bardziej opierać się na naturalnych rzęsach. W przeciwnym razie zamiast zagęszczenia otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

Zobacz także:

Zakładanie sztucznych rzęs jest dosyć trudne. Do przytrzymania świeżo umocowanych rzęs zamiast palców możesz wykorzystać łyżeczkę. Przyłóż ją do powieki w taki sposób, aby delikatnie przytrzymywała przyklejoną krawędź rzęs.

Jeśli zauważysz, że klej w jednym miejscu nie trzyma, dołóż go punktowo za pomocą wykałaczki. Zakładanie sztucznych rzęs jest sztuką. Sztuczne rzęsy modelują oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej seksowne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.