Trwa ładowanie...

Sztuczne rzęsy - jak nakładać, błędy podczas aplikacji, tygodniowe sztuczne rzęsy, sztuczne rzęsy na stałe, przeciwwskazania

Avatar placeholder
03.02.2023 16:37
Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka
Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka (123rf.com)

Sztuczne rzęsy naklejane na wielką okazję dają nam wygląd gwiazdy filmowej. Sztuczne rzęsy modelują oko i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej seksowne. Są jednak pewne przeciwwskazania do ich aplikacji. Wśród najczęstszych wymienia się: zapalenie spojówek oraz inne stany zapalne oka. Jak przykleić sztuczne rzęsy, by nie wyglądały zbyt nienaturalnie, a jednak skutecznie podkreślały urodę oczu? Czy jest możliwość zaaplikowania sztucznych rzęs na stałe?

spis treści

1. Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Jeśli chcesz mieć naprawdę gwiazdorski, profesjonalny makijaż oczu, sztuczne rzęsy mogą okazać się nieodzowne, szczególnie jeśli twoje naturalne rzęsy są niezbyt długie i gęste. Warto jednak wiedzieć, jak nakładać sztuczne rzęsy, by efekt nie był odwrotny do zamierzonego.

Zawsze staraj się wybierać produkty wysokiej jakości. Warto zakupić sztuczne rzęsy wykonane ze sterylizowanych naturalnych ludzkich włosów. W sprzedaży dostępne są zarówno kępki, jak i rzęsy na pasku.

Jeśli wybierzesz rzęsy w pojedynczym kawałku, musisz je najpierw zmierzyć i przyciąć w taki sposób, aby ich długość była odpowiednia. Sztuczne rzęsy nie powinny wystawać poza krawędzie oczu. Krawędź sztucznych rzęs należy posmarować klejem, znajdującym się w opakowaniu. Klej jest zazwyczaj umieszczony w ostro zakończonej tubce, która pozwala aplikować go bardzo precyzyjnie. Czasem do naniesienia kleju na sztuczne rzęsy używa się patyczka, standardowo stosowanego do odsuwania skórek.

Zobacz film: "Makijaż dla kobiet z przedłużanymi rzęsami?"

Posmarowane klejem sztuczne rzęsy przyklej do powieki. Używając palców wskazujących prawej i lewej ręki, dociskaj lekko przez około 10 sekund do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Aby sztuczne rzęsy „zmieszały się” z naturalnymi, musisz pociągnąć powiekę warstwą eyelinera w celu ukrycia nierówności i brzegu sztucznych rzęs. Potem możesz pomalować rzęsy warstwą tuszu do rzęs.

Przyklejanie sztucznych rzęs to naprawdę trudna sztuka. Wiele kobiet ma z tym problemy. Warto wcześniej poćwiczyć, by nie wpaść w panikę tuż przed imprezą.

Błędy w makijażu oczu, które popełniasz
Błędy w makijażu oczu, które popełniasz [10 zdjęć]

Czy nie raz zdarzyło ci się patrzeć ze zdumieniem na makijaż oczu przypadkiem spotkanej na ulicy osoby?

zobacz galerię

2. Błędy popełniane podczas samodzielnego nakładania sztucznych rzęs

Oto najczęstsze błędy popełniane podczas samodzielnego nakładania sztucznych rzęs:

  • Nie skracaj sztucznych rzęs po ich przyklejeniu. Nie będą wyglądały już tak efektownie. Poza tym możesz przyciąć je zbyt mocno i efekt będzie przeciwny do zamierzonego.
  • Nie odklejaj sztucznych rzęs na siłę. Przy ich odrywaniu możesz uszkodzić lub wyrwać naturalne rzęsy. Lepiej bądź cierpliwa i spróbuj rozpuścić klej, np. z pomocą wazeliny. Dzięki temu sztuczne rzęsy z łatwością odejdą.
  • Nie przesadzaj z ilością kleju. Jeśli jest go za dużo, może wyciekać i podrażniać oczy. Kiedy dostanie się do oka, zdejmij sztuczne rzęsy, a oczy solidnie przepłucz wodą.
  • Nigdy nie smaruj klejem skóry. Nie da się tego zrobić zbyt precyzyjnie, a klej może podrażniać skórę i wywołać reakcję alergiczną. Poza tym, klej może dostać się do oka.
  • Kępki sztucznych rzęs na całej krawędzi powieki powinny być różnej długości. Wtedy wyglądają najbardziej naturalnie.
  • Nie zaczynaj naklejania kępek sztucznych rzęs od połowy powieki. Rzęsy rosną na całej długości!
  • Nie przyklejaj sztucznych rzęs zbyt wysoko. Powinny bardziej opierać się na naturalnych rzęsach. W przeciwnym razie zamiast zagęszczenia otrzymasz efekt podwójnych rzęs.

Zakładanie sztucznych rzęs jest dosyć trudne. Do przytrzymania świeżo umocowanych rzęs zamiast palców możesz wykorzystać łyżeczkę. Przyłóż ją do powieki w taki sposób, aby delikatnie przytrzymywała przyklejoną krawędź rzęs. Jeśli zauważysz, że klej w jednym miejscu nie trzyma, dołóż go punktowo za pomocą wykałaczki.

3. Tygodniowe sztuczne rzęsy

Tygodniowe sztuczne rzęsy są syntetycznymi kępkami włosów imitującymi naturalne rzęsy. Zazwyczaj wyglądają nieco naturalniej niż rzęsy na tzw. pasku (aplikowane tylko na jeden dzień). Tygodniowe sztuczne rzęsy zakłada się salonie kosmetycznym. Zabieg wykonuje doświadczona profesjonalistka. Nie należy aplikować rzęs samodzielnie, Zaletą wykonania tego przez kosmetyczkę jest to, że doświadczona osoba będzie wiedziała, w którym miejscu przykleić kępki rzęs przyczepione do cieniutkich paseczków, tak aby wszystko razem wyglądało naturalnie i po prostu ładnie.

Zobacz także:

4. Sztuczne rzęsy na stałe (przedłużanie, zagęszczanie rzęs)

Sztuczne rzęsy na stałe to nic innego, jak zabieg zagęszczania i przedłużania naszych naturalnych rzęs. Zabieg wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Podczas zabiegu sztuczne rzęsy mocuje się na naturalnych rzęsach pojedynczo lub w kępkach po trzy-cztery. Nie jest to też rozwiązanie permanentne, gdyż rzęsy zaczną wypadać już po ośmiu tygodniach, a po dwóch tygodniach można zauważyć ich lekkie przerzedzenie. Można wtedy zacząć uzupełniać je co miesiąc. Wokół tego zabiegu krąży wiele mitów. Należy więc podkreślić, że sztuczne rzęsy mocowane na kilka tygodni nie osłabiają naszych naturalnych rzęs, ani nie przyspieszają ich wypadania. Profesjonalistka po rozmowie z klientką powinna doradzić długość, gęstość, a także odcień nowych rzęs. Osoba aplikująca sztuczne rzęsy na stałe powinna posiadać doświadczenie oraz odpowiedni certyfikat. Warto zdecydować się na salon kosmetyczny, który cieszy się nie tylko popularnością, ale również nienaganną opinią klientów.

Jak wygląda zabieg doklejania sztucznych rzęs na stałe?

W pierwszej kolejności profesjonalistka wykonująca zabieg zmywa makijaż ze szczególnym uwzględnieniem oczu. Dolne rzęsy klientki zakleja plasterkiem - wykonanie tej czynności zapobiega sklejeniu się powiek podczas doklejania rzęs. W kolejnym kroku osoba wykonująca zabieg nakleja po jednej lub po kilka rzęs do rzęs naturalnych.

Klientka po wykonanym zabiegu powinna pamiętać o następujących wytycznych:

  • przez dobę po zabiegu nie należy dotykać rzęs, aby dobrze się przykleiły;
  • przez dwie doby po zabiegu unikać wysokich temperatur (np. sauny, gorącej kąpieli);
  • przez dwie doby po zabiegu unikać nadmiernej wilgoci (np. basenu);
  • przez cały czas noszenia sztucznych rzęs używać specjalnych preparatów do makijażu i demakijażu;
  • przez cały czas noszenia sztucznych rzęs nie używać zalotki.

Czy zabieg ma jakieś wady? Nie, jednak dużym minusem jest czas aplikowania stałych sztucznych rzęs. Zazwyczaj trwa on dwie lub trzy godziny, co może być kłopotliwe dla klientki.

5. Sztuczne rzęsy, a przeciwwskazania

Sztuczne rzęsy z reguły nie podrażniają oczu i nie wywołują reakcji alergicznej, niemniej jednak są pewne przeciwwskazania do ich aplikacji. Wśród najczęstszych przeciwwskazań wymienia się:

  • opryszczkę,
  • zapalenie spojówek,
  • trichotillomanię,
  • alergię na klej,
  • inne stany zapalne w obrębie oka.

Osoby noszące soczewki kontaktowe nie powinny ich mieć na sobie w czasie naklejania rzęs, a mogą je założyć dopiero po dwóch dniach. Aby upewnić się co do braku reakcji alergicznej można poprosić w salonie o zrobienie próby. Jeśli reakcja się nie pojawi, można bezpiecznie stosować sztuczne rzęsy.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze