Trwa ładowanie...

Techniki woskowania twarzy

Masz już dosyć włosków wyrastających tuż nad linią twoich ust? Możesz je usunąć sama w warunkach domowych. Nie ma konieczności, abyś w tym celu udawała się do salonu kosmetycznego lub centrum spa. Zdradzimy ci techniki depilacji woskiem twarzy wykorzystywane przez specjalistów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak przygotować skórę do woskowania?

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie cery. Musisz usunąć makijaż, a jeżeli go nie masz, i tak musisz zmyć z powierzchni twarzy nadmiar sebum oraz brudu. Następnie dokładnie osusz skórę. Nie nakładaj żadnych preparatów nawilżających. Tłusta warstwa kosmetyku na powierzchni cery utrudni usuwanie włosków. Ponadto preparaty tłuszczowe rozpuszczają wosk, dlatego należy ich unikać przed wykonaniem tego zabiegu. Unikaj również depilacji bezpośrednio po kąpieli. Jeżeli moczyłaś się w wodzie przez około 10 minut, twój naskórek się zmiękczył. Jeżeli zaraz po tym zastosowałabyś wosk, mogłabyś spowodować oderwanie się jego głębszych warstw. W efekcie skóra zostałaby podrażniona, a ty przez dwa dni miałabyś pamiątkę w postaci widocznego zaczerwienienia w obrębie depilowanego miejsca.

2. W jaki sposób woskować twarz?

Jeżeli zastosowałaś się do wyżej wymienionych wskazówek, możesz teraz przystąpić do depilacji woskiem. Niewielką ilość ciepłego wosku (wykonaj wcześniej test po wewnętrznej stronie przedramienia) nałóż na część wąsika. Pamiętaj, aby zrobić to w kierunku wzrostu włosów. Następnie na to miejsce nałóż specjalny plaster do depilacji. Wygładź go dokładnie i potrzyj tak, aby dokładnie przykleił się on do powierzchni skóry. Teraz musisz zerwać ten plaster. Ważna jest odpowiednia technika. Musisz to zrobić w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, a także blisko powierzchni skóry. Być może z początku zabieg ten wydaje się dosyć skomplikowany. Jednak już po pierwszym razie zauważysz, że nie jest to nic trudnego. Będziesz mogła wykonać taką depilację w każdej wolnej chwili, a koszty poniesione za taki zabieg wykonany w domu będą niewielkie. Potrzebujesz jedynie kilku produktów, a konkretnie: wosku, specjalnych plastrów do depilacji oraz oliwki.

3. Jak zadbać o skórę bezpośrednio po depilacji woskiem?

Przede wszystkim musisz usunąć pozostałości wosku. W tym celu zastosuj zwykłą oliwkę dziecięcą. Momentalnie wosk zniknie z powierzchni skóry. Ponadto taka oliwka będzie łagodzić podrażnienia po depilacji. Odczekaj kilka minut, a następnie wytrzyj nadmiar oliwki i zastosuj zwykły krem nawilżający. Unikaj preparatów, które w składzie zawierają retinol oraz kwasy owocowe. Mogłyby one podrażnić skórę. Jeżeli wykonywałaś depilację pierwszy raz, skóra może nie być przyzwyczajona do tego zabiegu i w efekcie może być zaczerwieniona i podrażniona. Warto wtedy zastosować zimny kompres i balsam zawierający w składzie pantenol i alantoinę. Ponadto często po depilacji wąsika kobiety skarżą się na pojawiające się na tym obszarze wypryski. Rzeczywiście, na początku możesz mieć z tym problem. Unikaj dotykania twarzy po depilacji. Ręce łatwo przenoszą zanieczyszczenia, a to może być powodem wyprysków. Przez kilka godzin po depilacji unikaj też stosowania kosmetyków do makijażu. Najlepiej wykonuj ją przed spaniem. Wtedy przez noc skóra trochę się zregeneruje.

Depilując włoski za pomocą wosku, musisz zastosować odpowiednią technikę. W przeciwnym razie nie uda ci się pozbyć zbędnego owłosienia. Pamiętaj jednak, że nie chodzi tylko o sposób zrywania plastra z woskiem. Na tę technikę składa się również odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem oraz właściwa pielęgnacja tuż po zabiegu. Depilacja woskiem to jedna ze skuteczniejszych domowych metod na wąsik.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.