Trwa ładowanie...

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa, jedna z odmian techniki manualnej, stanowi skuteczną metodę zwalczania dolegliwości bólowych. Ta naturalna metoda leczenia z powodzeniem pomoże odzyskać nam pełnię sił. Silny ból pleców i nawracające ataki korzonków to dolegliwość charakterystyczna nie tylko dla starszych ludzi. Siedząca praca, stres, godziny spędzone przed komputerem lub ekranem telewizora powodują, że coraz większa ilość osób zmaga się z różnymi schorzeniami kręgosłupa, bólami korzonków, skoliozą.

spis treści

1. Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa to naturalna, delikatna forma terapii manualnej, za pomocą której można leczyć schorzenia związane z bólem pleców, bólami korzonków, bólami głowy. Za jej twórcę uznaje się amerykańskiego lekarza – dr. Williama Sutherlanda, który w latach 30. XX wieku stwierdził, że kości czaszki wcale nie są zrośnięte na stałe (jak uważali dotychczas specjalności od anatomii), ale poruszają się w rytm tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego. Zakłócenie tego naturalnego rytmu powoduje zmiany, które są odczuwane w całym organizmie i mają wpływ na nasze zdrowie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Przyczyny zakłócenia naturalnego rytmu są rozmaite. Począwszy od wstrząsu, jakiego dziecko doznaje podczas porodu za pomocą cesarskiego cięcia, poprzez urazy, które dotykają go do drugiego roku życia, a skończywszy na wszelkiego typu problemach psychicznych – stresie, nerwicy, życiu w ciągłym stresie i napięciu. Jeśli urazy te nie zostaną zneutralizowane w odpowiednim czasie, już przed trzydziestym rokiem życia możemy zacząć odczuwać uciążliwe bóle pleców, bóle korzonków, bóle głowy i inne przykre objawy. Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na wykonaniu specjalistycznego masażu ciała, który usuwa przyczyny naszych dolegliwości bólowych.

2. Jak zapobiegać bólowi pleców?

Długotrwałe bóle pleców mogą mieć bardzo przykre konsekwencje dla naszego zdrowia. Złe samopoczucie, problemy ze spaniem, zaburzenia koncentracji, powracające bóle głowy to tylko niektóre objawy wynikające z nieleczenia bólu pleców. Aby zneutralizować te symptomy, najczęściej sięgamy po tabletki nasenne i przeciwbólowe, zapominając o naturalnych sposobach leczenia. O wiele skuteczniejszą i bezpieczniejszą metodą chroniącą przed skutkami bólu pleców i bólu kręgosłupa jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Metoda ta polega na delikatnym masowaniu czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Już po krótkim seansie odczujemy rozluźnienie, poprawi się nasze samopoczucie, będziemy bardziej wypoczęci. Długotrwałe leczenie za pomocą terapii pomaga łagodzić objawy wielu chorób lub likwidować ich przyczyny. Najczęściej wykorzystuje się ją przy następujących schorzeniach:

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i nie chcesz w przyszłości wydawać swoich oszczędności na leczenie kręgosłupa, korzonków czy skoliozy, powinieneś już teraz rozpocząć leczenie za pomocą terapii czaszkowo-rdzeniowej.

Terapia czaszkowo-krzyżowa
Terapia czaszkowo-krzyżowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.