Trwa ładowanie...

Paznokcie akrylowe - zastosowanie, sposób nakładania

Paznokcie akrylowe są obecnie bardzo popularną metodą przedłużania paznokci. Specjalny akryl nakłada się na płytkę paznokcia i modeluje w taki sposób, aby nadać mu identyczny wygląd jak wygląd naturalnych paznokci. Odpowiednio wykonane paznokcie akrylowe posłużą ci długi czas, nie będą się łamać ani rozwarstwiać. Jest to idealna metoda dla osób, których paznokcie są na tyle słabe, że nie można ich zapuścić na konkretną długość. Co powinnaś wiedzieć o paznokciach akrylowych?

spis treści

1. Paznokcie akrylowe - zastosowanie

Akryl do paznokci akrylowych otrzymuje się przez wymieszanie specjalnego proszku z odpowiednim płynem. Mogłoby się wydawać, że dopiero teraz akryl odnalazł zastosowanie w zabiegach umożliwiających przedłużanie paznokci. W rzeczywistości stosowany był on już od dawnych lat.

Zobacz film: "Wszystko o przedłużaniu paznokci"

To właśnie Egipcjanie jako pierwsi wprowadzili modę na długie i sztuczne paznokcie. W tamtych czasach były one symbolem bogactwa. W naszych czasach akrylowe paznokcie są wykorzystywane z wielu powodów.

Dla każdej z kobiet piękne i zadbane paznokcie są niezwykle istotne. W przypadku, gdy ich paznokcie są kruche i łamliwe, decyzja o przedłużeniu paznokci akrylem jest świetnym wyborem.

Długie paznokcie pomalowane lśniącym lakierem wyglądają bardzo pociągająco. Jest to idealny, a wręcz niezbędny element do pracy, na imprezę czy też na ślub.

Innym powodem przedłużenia paznokci akrylem jest problem z obgryzaniem paznokci. Akryl jest twardym i sprężystym materiałem i jego obgryzanie nie jest możliwe. Dzięki zastosowaniu paznokci akrylowych łatwiej pielęgnować paznokcie.

Domowe sposoby na łamliwe paznokcie
Domowe sposoby na łamliwe paznokcie [8 zdjęć]

W momencie kiedy spotykasz osobę z zadbanymi, pięknymi paznokciami okazuje się, że twoje krótkie obdarte

zobacz galerię

2. Paznokcie akrylowe - sposób nakładania

Przed zabiegiem przedłużania paznokci akrylem konieczne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż akryl osłabia naturalne paznokcie. Z tego względu trzeba je dobrze zabezpieczyć, aby po jego zdjęciu nie były bardzo osłabione.

Paznokcie należy dokładnie opiłować, a także wypolerować. Należy również usunąć skórki z paznokci. Następnie na powierzchnię paznokcia należy nałożyć bazę zabezpieczającą, np. odżywkę do paznokci.

Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy primer, tj. preparat, który zwiększa przyczepność akrylu do paznokcia. Następnie nakłada się na ich powierzchnię szablon, na który za pomocą pędzelka nakłada się akryl.

Akryl bardzo szybko wysycha, wystarczy odczekać kilka minut. Po tym czasie należy dokładnie spiłować brzegi paznokci, aż do momentu nadania im oczekiwanego kształtu.

Warto pamiętać o tym, aby w celu zmycia lakieru z akrylowych paznokci nie stosować acetonowych zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl i w konsekwencji mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia sztucznego paznokcia.

Obecnie piękne i długie paznokcie są osiągalne dla każdej kobiety. Jeżeli dokucza Ci kruchość i łamliwość naturalnych paznokci – zdecyduj się na akryl.

Paznokcie akrylowe są również dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które często obgryzają paznokcie i nie potrafią ich zapuścić.

Mgr Joanna Hirszler
Paznokcie akrylowe - zastosowanie, sposób nakładania
Paznokcie akrylowe - zastosowanie, sposób nakładania
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.