Trwa ładowanie...

TRX - ćwiczenia, czym jest, dodatkowe informacje

Taśmy TRX to bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń. Ćwiczenia z wykorzystaniem TRX są bardzo skuteczne i w krótkim czasie pozwolą nam na uzyskanie pięknej sylwetki. Dzięki ćwiczeniom z TRX wzmocnimy całe nasze ciało i poprawimy równowagę oraz koordynację ruchową.

Zobacz film: "Rewolucja w odchudzaniu. Trening EMS zastąpi siłownię i fitness?"

spis treści

1. TRX - ćwiczenia

Trening z TRX daje nam bardo dużo opcji różnych ćwiczeń, których wykonywanie zależeć może jedynie od naszych chęci i od tego, którą część ciała chcemy akurat trenować. Ćwiczenia TRX mogą być łatwo dostosowywane, skalowane i modyfikowane, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - tak początkujący użytkownicy którzy chcą wyrobić formę i kondycję, jak i osoby mające doświadczenie w ćwiczeniach.

W treningu za pomocą taśm TRX pokonujemy siłę grawitacji, co pozwala nam na uaktywnienie wszystkich partii mięśni, nawet partii których nie jesteśmy w stanie uaktywnić za pomocą innych rodzajów ćwiczeń, czyli mięśni głębokich. Ćwiczenia TRX sprawiają, że nasze mięśnie pracują jednocześnie nie obciążając naszych stawów lub kręgosłupa.

Ćwiczenia bez wysiłku (prezentacja edukacyjna)
Ćwiczenia bez wysiłku (prezentacja edukacyjna) [8 zdjęć]

Chodzenie to bardzo dobra i darmowa forma ćwiczeń. Możesz robić to gdzie chcesz, kiedy chcesz i nie

zobacz galerię

2. TRX - czym jest?

System TRX to urządzenie, które zawiesza nasze ciało, dzięki czemu możemy pokonywać ciężar naszego ciała podczas ćwiczeń. TRX składa się z taśm zawieszanych na zaczepie, które zakończone są uchwytami. Długość taśm TRX regulować można w zależności od tego, jakie ćwiczenie aktualnie wykonujemy i jak wysoki ma być poziom trudności.

Ćwiczenia TRX pozwalają nam rozwinąć nie tylko piękną figurę, a także sprawiają, że musimy intensywnie pracować nad własną równowagą. W ten sposób, do ćwiczeń z TRX zaangażowane są niemal wszystkie mięśnie naszego ciała, a my możemy za pomocą tego nieskomplikowanego urządzenia wykonywać złożony, wszechstronny trening wszystkich partii mięśni naszego ciała.

System TRX to doskonałe rozwiązanie dla osób nie mających miejsca na różne przyrządy do ćwiczeń, których wymaga wszechstronny trening wszystkich partii ciała.

Taśmy TRX pozwalają nam na trenowanie wszystkich partii ciała bez nadwyrężania kręgosłupa i stawów
Taśmy TRX pozwalają nam na trenowanie wszystkich partii ciała bez nadwyrężania kręgosłupa i stawów (123RF)

3. TRX - dodatkowe informacje

Zestaw taśm TRX składa się ze specjalnego stelaża w kształcie litery Y, wykonanego z bardzo trwałego i lekkiego polimeru. Warto kupić oryginalne pasy TRX, ponieważ są one wykonane z materiału, który zapewnia bezpieczeństwo i chroni nas przed upadkami. Pasy są niewielkich rozmiarów, co czyni je łatwymi w transporcie. W zestawie taśm TRX możemy nabyć również specjalny pokrowiec, który ułatwi transport przyrządu.

Pasy TRX zawiesić możemy w dowolnym miejscu, tak na zewnątrz jak i wewnątrz zamkniętych pomieszczeń. Jeden koniec stelaża przymocowujemy do mocnego i stabilnego punktu, a pozostałe taśmy wykorzystujemy do trenowania chwytając je rękoma lub nogami. Zestaw taśm TRX sprzedawany jest z dodatkowymi elementami, takimi jak pokrowiec na pasy, pas przedłużający TRX i uchwyt służący do zawieszenia pasów TRX na drzwiach.

Pytania i odpowiedzi lekarzy na ten temat

Pozostałe pytania na ten temat

Taśmy TRX poleca się każdej osobie mającej ochotę na wzmocnienie wszystkich partii mięśni swojego ciała oraz na polepszenie zdolności utrzymywania równowagi i balansu. Dzięki wszechstronnemu treningowi z taśmami TRX będziemy w stanie uzyskać na przykład sześciopak na brzuchu, lub piękną sylwetkę i wyrzeźbione pośladki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.