Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Twarz prostokątna

Avatar placeholder
05.09.2013 13:31
Twarz prostokątna
Twarz prostokątna

Prostokątna twarz to jeden z ładniejszych kształtów twarzy. Jest proporcjonalna i symetryczna. Jeśli dodatkowo charakteryzuje się delikatnymi rysami, zadziwia urodą. Twarz prostokątna jest wyraźnie długa i jednakowo szeroka w każdym miejscu. Osoby o prostokątnym kształcie twarzy mają też zazwyczaj wysokie czoło i płaskie, wydłużone policzki. Prostokątna twarz optycznie daje wrażenie szczupłości. Częściej prostokątny kształt twarzy spotykany jest u mężczyzn niż u kobiet.

spis treści

1. Czym się charakteryzuje prostokątna twarz?

Twarz prostokątna
Twarz prostokątna

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka.

zobacz galerię

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka. Czoło u osób z prostokątnym kształtem twarzy jest często wysokie, a linia włosów prosta, z wyraźnymi kątami. Policzki płaskie i wydłużone.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Prostokątny kształt twarzy jest pożądany wśród ludzi, ponieważ optycznie wyszczupla. Przez gwiazdy filmowe uznawany jest za idealny. Osoby z prostokątną twarzą mają też często kanciasty i dość szeroki podbródek. Ogólne wrażenie, jeśli chodzi o prostokątną twarz, to buzia wąska i długa.

Preferowana długość włosów przy takim typie twarzy to maksymalnie do połowy szyi. Dłuższe włosy mogą za bardzo wyciągać i wydłużać kształt twarzy. Osoby z prostokątną twarzą powinny mieć dość obfite czupryny. Dobrze wyglądają we włosach falowanych lub delikatnie kręconych. Zaleca się grzywki i fryzury, które ukrywają wysokie i szerokie czoło. Fryzury powinny optycznie skracać i lekko poszerzać twarz. Dobrze byłoby, gdyby fryzura przełamywała także kanciastość zewnętrznych konturów twarzy.

2. Fryzury i makijaż do twarzy prostokątnej

Przy prostokątnym kształcie twarzy fryzury powinny być dość bujne, faliste, asymetryczne i miękkie. Przy kształcie twarzy typu prostokąt warto mieć gęstą grzywkę do brwi – prostą albo asymetryczną, która zasłaniałaby uszy. Twarz a fryzura to dość ważna sprawa. Nie każde uczesanie pasuje do danego kształtu buzi. Przy prostokątnej twarzy ładnie prezentują się fryzury, które dodają szerokości w skroniach i kościach policzkowych, np. fajnie wystrzępione pazurki. Dobrze też mieć fryzury średniej długości – nie za długie ani nie za krótkie. Jeśli włosy są długie, powinny tworzyć objętość na wysokości szyi. Niezalecane są fryzury bardzo krótkie, np. na chłopaka, ponieważ dodatkowo uwidaczniają pociągłą twarz.

Należy unikać długich, prostych włosów, które znacznie wydłużają twarz. Niezbyt ładnie wyglądają również fryzury bardzo krótkie oraz fryzury, które dodają objętości tylko na górze głowy. Prostokątna twarz nie lubi też fryzur i uczesań blisko skóry. Ponadto, przy wysokim czole nie powinno się nosić „końskiego ogona”. Włosy powinny być też raczej postrzępione i wycieniowane niż obcięte w jednej linii prostej.

Makijaż do twarzy prostokątnej ma na celu poszerzenie i skrócenie twarzy. Dobrze, jeśli makijaż zaznacza kości policzkowe i łagodzi ostre rysy twarzy. Najważniejszy element makijażu stanowi modelowanie. Warto pamiętać, że jaśniejszy o kilka tonów od reszty twarzy kolor poszerza i powiększa, natomiast kolor ciemny – wysmukla, wyszczupla. Uwypukleniu służą także kosmetyki błyszczące. Twarz należy modelować różami i bronzerami oraz różnymi odcieniami podkładów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.