Trwa ładowanie...

Uroda

Uroda

Dbałość o urodę to nie tylko domena kobiet – coraz więcej mężczyzn regularnie pielęgnuje swoją twarz, skórę i ciało. Atrakcyjny wygląd jest obecnie wyznacznikiem sukcesu, nic więc dziwnego, że dążą do niego osoby w każdym wieku. Dużą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne poprawiające wygląd skóry. Rośnie również zainteresowanie medycyną estetyczną – zastrzyki z botoksu i operacje plastyczne przestały być kontrowersyjnym tematem.

W pielęgnacji ciała istotną rolę odgrywają kosmetyki, które powinny być dobrane do typu cery. Inne potrzeby ma skóra tłusta, inne sucha. W doborze kosmetyków do makijażu należy zwrócić uwagę na typ urody. Inne kolory pasują do blondynek, inne do brunetek. Nie oznacza to jednak, że należy sztywno trzymać się reguł – czasami warto przełamać zasady i zaskoczyć wszystkich niebanalnym makijażem. Zaleca się jednak niezapominanie o doborze make-upu do sytuacji. Makijaż wieczorowy nie sprawdza się w ciągu dnia i na odwrót.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry i produkty do makijażu są ważnym elementem dbałości o urodę, ale nie są w stanie zastąpić starannej higieny ciała, zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. W czasie niedoboru składników odżywczych można posiłkować się suplementami diety na urodę. Stosowanie tego typu preparatów pomaga uniknąć różnego rodzaju problemów skórnych, pod warunkiem, że są one dobrane do potrzeb danej osoby. Nie warto korzystać z suplementów nieznanego pochodzenia -„cudowne” tabletki z Internetu mogą zaszkodzić.