Trwa ładowanie...

Utwardzacz do paznokci

Ciągłe łamanie się czy też rozwarstwianie paznokci może być bardzo frustrujące i zniechęcające. W szczególności że każdej kobiecie zależy na tym, aby jej paznokcie były piękne, zdrowe i zadbane. Na szczęście istnieją metody, które umożliwiają wzmocnienie paznokcia. Utwardzacz do paznokci służy do usztywniania płytki paznokcia. Dzięki temu redukujemy problem nadmiernej kruchości czy też łamliwości paznokci. Jak stosować utwardzacz do paznokci?

1. Co szkodzi naszym paznokciom?

Wiele kobiet ma problem z kruchością i łamliwością swoich paznokci. Paznokcie bardzo źle reagują na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. woda czy detergenty. W trakcie standardowych czynności domowych powinniśmy chronić nasze dłonie za pomocą gumowych rękawic. Zakładaj je zawsze przed myciem naczyń, obieraniem ziemniaków czy też przed przystąpieniem do porządków.W przypadku, gdy tego nie zrobisz, twoje paznokcie bardzo szybko zareagują na działanie wyżej wymienionych czynników i zaczną się kruszyć i łamać. Same rękawiczki ochronne potrafią naprawdę wiele zdziałać.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Utwardzacz do paznokci – czy to naprawdę działa?

Wiele kobiet aplikuje lakier do paznokci bezpośrednio na niezabezpieczoną płytkę. To błąd, gdyż lakier stopniowo może osłabiać paznokieć i z czasem doprowadzić do jego nadmiernej łamliwości.

Przed położeniem lakieru zawsze warto nałożyć specjalną bazę bądź też utwardzacz. Preparat ten tworzy barierę zabezpieczającą paznokieć przed działaniem lakieru. Co więcej, wpływa on na usztywnienie i zwiększenie odporności paznokci.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby twoje paznokcie były mocne i zdrowe – koniecznie zakup utwardzacz i zawsze stosuj go pod lakier do paznokci. Kosmetyk ten możesz również stosować sam. Nie tylko wzmocni on paznokcie, ale jednocześnie nada im ładny i zdrowy połysk.

Ogólnie rzecz ujmując, można stwierdzić, że utwardzacz przynosi naszym paznokciom wiele korzyści:

  • Zabezpiecza przed ich rozwarstwianiem i łamaniem;
  • Redukuje kruchość paznokci;
  • Wzmacnia i chroni paznokcie;
  • Pełni rolę ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych;
  • Sprawia, że nałożony później na płytkę lakier jest znacznie trwalszy.

Jeżeli twoim problemem jest kruchość i łamliwość paznokci – bez wątpienia powinnaś zainwestować w dobry utwardzacz do paznokci. Dzięki niemu szybko zażegnasz ten problem.

Mgr Joanna Hirszler
Utwardzacz do paznokci
Utwardzacz do paznokci
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.