Trwa ładowanie...

VeinWave - wskazania, opis zabiegu, profilaktyka

VeinWave to urządzenie, które zamyka naczynka krwionośne dzięki energii o wysokiej częstotliwości, która oddziałuje na skórę poprzez cienką igłę. VeinWave to zabieg praktycznie bezbolesny. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem VeinWave możemy pozbyć się widocznych gołym okiem pękniętych lub rozszerzonych naczynek, głównie na nosie i policzkach. VeinWave jest to prosty sposób, aby zlikwidować naczynka.

Zobacz film: "Zamykanie naczyń za pomocą lasera"

spis treści

1. VeinWave - wskazania

VeinWave to urządzenie, które służy do usuwania tzw. pajączków, czyli pękniętych naczynek. Rozwój pajączków wynika zazwyczaj z genetyki i zmian hormonalnych. Niestety zazwyczaj usuwanie pękniętych naczynek wiązało się ze sporym bólem. Na szczęście dziś dzięki VeinWave zamykanie naczynek stało się bezbolesne.

VeinWave wykorzystuje kontrolowaną energię wysokiej częstotliwości (RF). W czasie zabiegu VeinWave energia ta jest ukierunkowana na uszkodzone naczynka małą igłą, co sprawia, że ból jest minimalny, a skutki uboczne praktycznie się nie pojawiają.

2. VeinWave - opis zabiegu

VeinWave trwa od ok. 1 do 25 minut. Efekty VeinWave są niemal natychmiastowe. Oznaki popękanych naczynek znikają od razu. Czas trwania zabiegu VeinWave zależy od obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg i ilości pękniętych naczynek. Zazwyczaj, aby usunąć wszystkie zmiany potrzeba 1 zabiegu VeinWave.

Co ważne zabieg VeinWave nie powoduje najmniejszych skutków ubocznych. Po zabiegu VeinWave naskórek nie jest uszkodzony, a odczucia zależą od części ciała, na której wykonywany jest zabieg. Zabieg VeinWave może być bardziej nieprzyjemny w bardzo wrażliwych rejonach ciała jak np. kostki lub nos.

Po zabiegu VeinWave można niemal od razu powrócić do normalnej aktywności. W przeciwieństwie do zabiegów laserem nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Po zabiegu VeinWave można normalnie nałożyć makijaż. Zabieg VeinWave można stosować niezależnie od rodzaju cery, nawet przy ciemnej karnacji.

3. VeinWave - profilaktyka

VeinWave likwiduje pęknięte naczynka, jednak wykonanie zabiegu nie oznacza, że problem nie powróci. Jeżeli zmagamy się z problemem pajączków, należy pamiętać o profilaktyce. Zabiegi VeinWave nie jest rozwiązaniem problemu, należy przede wszystkim unikać czynników, które sprzyjają powstawaniu pajączków.

Na powstawanie pajączków wpływa zbytnie rozgrzewanie i wychładzanie skóry. Dlatego też, aby zapobiec pękaniu naczynek, należy zrezygnować z intensywnego opalania, wizyt w saunie i unikać wychodzenia z bardzo nagrzanych pomieszczeń na mróz. Na powstawanie pajączków na nosie mogą wpływać np. źle dobrane oprawki okularów, czy zbyt mocne peelingi, gorące kąpiele i intensywnie działające kosmetyki.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Według ekspertów nie należy również pić alkoholu, palić papierosów, wykonywać intensywnych treningów i pić mocnej kawy.

Alternatywą dla zabiegu VeinWave może być również dieta bogata w witaminę C, dzięki czemu wzmocnimy naczynia krwionośne. Kosmetyki powinny być dobrane do pory roku. Jest to również ważny element pielęgnacji cery po zabiegu VeinWave, co sprawi, że zapobiegniemy pojawieniu się nowych naczynek.

Cena zabiegu Vein Wave to ok. 200 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.