Trwa ładowanie...

Włosy clip-in

Zdrowe, lśniące i długie włosy są atrybutem piękna niejednej kobiety. Niestety wraz z długością włosa jego kondycja oraz wygląd nie są zadowalające. Końcówki włosa to jego najstarszy odcinek – co więcej, najczęściej narażony na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysoka temperatura, tarcie czy zwykłe czesanie. Dlatego ostatnimi czasy coraz bardziej popularne staje się przedłużanie włosów – dzięki temu mamy długą fryzurę i zdrowe włosy. Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na wykonanie zabiegu „clip in” w warunkach domowych.

1. Jak wykonać zabieg przedłużania włosów w domu?

W celu wykonania zabiegu przedłużania włosów będziesz musiała zaopatrzyć się w kępki włosów bądź też perukę idealnie pasującą do koloru włosów, jaki nosisz. W przeciwnym razie uzyskasz sztuczny efekt. To, czy włosy będą syntetyczne czy też naturalne może mieć pewne znaczenie. Oczywiście sama musisz zadecydować, w których włosach będziesz czuła się bardziej komfortowo.

Ogólnie rzecz ujmując, naturalne włosy łatwiej się układa za pomocą narzędzi do stylizacji. Co więcej, wyglądają one zdecydowanie bardziej naturalnie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Po wyborze odpowiednich włosów możesz je nieco przyciąć (w szczególności jeżeli zdecydowałaś się na naturalne kosmyki). Za pomocą ostrych nożyczek podetnij końcówki włosów – z reguły to one są w najgorszej kondycji. Możesz również wymodelować włosy na pożądany przez siebie kształt. Następnie perukę należy pociąć na cztery kawałki, do których doczepiamy specjalne, wrażliwe na nacisk klipsy.

Kępy włosów należy przyczepić z tyłu głowy oraz po bokach. Klips z włosami umieszczamy ponad warstwą włosów, do których będzie przytwierdzane pasmo. Pamiętaj jednak o tym, aby klips umieścić pod linią włosów znajdujących się na czubku głowy, tak aby ukryły one klipsy.

Dwa klipsy umieszczamy po bokach głowy, a dwa pozostałe z tyłu głowy. Wystarczy nacisnąć klips, który się zatrzaśnie, a doczepione włosy będą mocno przylegać do naszej naturalnej fryzury.

W celu usunięcia pasm włosów należy najpierw nacisnąć klipsy – tak aby się otworzyły – a następnie należy ostrożnie usunąć je z powierzchni naszych włosów.

2. Zalety włosów typu clip in

Największą zaletą doczepiania włosów metodą „clip in” jest jej krótki czas trwania oraz łatwość wykonania. Za pomocą tej metody możemy w błyskawiczny sposób zagęścić włosy bądź też zmienić ich długość.

Zabieg tego rodzaju przedłużania włosów można wykonać w profesjonalnych punktach fryzjerskich. Można go również wykonać samemu w warunkach domowych – wystarczy odrobina wprawy.

Kolejną zaletą doczepiania włosów metodą „clip in” jest to, że nie niszczymy naszych naturalnych włosów. W trakcie zabiegu nie stosuje się kleju i nie ma możliwości, aby włosy nieestetycznie się zaplątały.Nie stosuje się również urządzeń, które stapiają doczepione pasmo włosów z naturalnymi włosami.

Bez wątpienia, włosy zagęszczone metodą clip in to idealne rozwiązanie dla kobiet, które marzą o pięknych i gęstych włosach – bez ryzyka uszkodzenia naturalnych włosów.

Mgr Joanna Hirszler
Włosy clip-in
Włosy clip-in
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.