Trwa ładowanie...

Chciała mieć piękne zęby. Takich skutków się nie spodziewała

 Paula Jakubasik
23.04.2024 17:04
Powikłania po implancie zęba pojawiły się dzień po zabiegu
Powikłania po implancie zęba pojawiły się dzień po zabiegu (Facebook)

Jessica Macko podjęła walkę ze swoimi problemami w jamie ustnej, po tym jak zaburzenia odżywienia, na które cierpiała w przeszłości, zniszczyły jej zęby. Niestety zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych doprowadził do wystąpienia powikłań.

spis treści

1. Z godziny na godzinę było coraz gorzej

44-latka z San Antonio w Teksasie zdecydowała się na zabieg wszczepienia zestawu czterech implantów stomatologicznych w celu zastąpienia całego łuku "luźnych, zepsutych, brakujących lub wypadających zębów". Dentyści włożyli dwie śruby w górną i dolną szczękę Jessiki, aby zakotwiczyć rzędy zębów.

Mimo że lekarze ostrzegali ją przed możliwymi reakcjami, kobieta przyznaje, że nie spodziewała się, że ból będzie tak intensywny, a siniaki ogromne.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Modelka opublikowała wideo pokazując swoją twarz cztery dni po zabiegu, twierdząc, że wygląda jak "potwór" i prosząc, aby inne osoby się z nią skontaktowały, jeśli kiedykolwiek miały podobną reakcję.

@jessicamacko #allonfour #dentist #dental #advice #help #allonfourdentalimplants #viral ♬ original sound - Jessica Macko

Ciemnofioletowe siniaki zaczęły się na szyi i brodzie, skąd rozprzestrzeniły się po twarzy, obejmując nawet oczy.

- Nie miałam pojęcia, że ból będzie tak silny, zanim go doświadczyłam. Dzień po wszczepieniu implantów moja twarz ogromnie spuchła, a następnego dnia zaczęły pojawiać się siniaki. Bardzo się przestraszyłam, z każdą godziną było coraz gorzej - opowiadała Jessica w opublikowanym nagraniu na TikToku.

- Mam tendencję do powstawania siniaków, ale nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego. Przez pierwszy tydzień w ogóle nie mogłam spać ani jeść, po prostu płakałam w nocy - opowiadała.

Kobieta wyznaje, że podoba jej się efekt końcowy, ale dla niej był to przede wszystkim zabieg medyczny. Musiała się go podjąć, ponieważ zaburzenia odżywiania spowodowały erozję jej zębów.

Pomimo silnej reakcji organizmu Jessica zachęca do wykonywania zabiegów dentystycznych.

- Moja rada dla innych, którzy myślą o wszczepieniu implantów dentystycznych, jest taka, że jest to świetna opcja, pomaga wielu osobom i zdecydowanie ją polecam, a mój przypadek był po prostu wyjątkowy - mówiła.

2. Jak zaburzenia odżywiania mogą wpływać na zęby?

Według Oral Health Foundation wszystkie zaburzenia odżywiania mogą mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej, powodując:

Osoby prowokujące wymioty mogą również spowodować erozję szkliwa zębów w wyniku nadmiernego kontaktu z kwasem żołądkowym.

Paula Jakubasik, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze