Trwa ładowanie...

Wyszywany manicure

Dla każdej kobiety bardzo ważne są ładnie wypielęgnowane paznokcie, gdyż świadczą one o jej zadbaniu, a także trosce o piękno i zdrowie. Istnieje wiele rozmaitych form zdobienia paznokci. Niekiedy jednak trendy przybierają specyficzną formę i mogą bardzo szokować. To właśnie do tej grupy można zaliczyć tzw. manicure wyszywany. Chcesz wiedzieć więcej?

spis treści

1. Popularne rodzaje manicure’u

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej z nas. Bez wątpienia, spiłowane do odpowiedniej długości i pomalowane ładnym lakierem, mogą przyciągać uwagę mężczyzn. Ponadto, takie paznokcie podkreślają piękno dłoni i nadają im elegancki wygląd.

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

Ze względu na to, że istnieje wiele rozmaitych odmian manicure’u, każda kobieta może wybrać coś odpowiedniego według własnych preferencji. Najbardziej popularną formą pielęgnacji paznokci jest manicure tradycyjny. Polega on na usunięciu skórek za pomocą cążek, opiłowaniu paznokci oraz nałożeniu dowolnego lakieru.

Staranne malowanie paznokci - galeria
Staranne malowanie paznokci - galeria [6 zdjęć]

W wykonywaniu francuskiego manicure'u najważniejsze są cierpliwość i precyzja. Tej metody ozdabiania

zobacz galerię

Dobrze nam znany jest również

manicure francuski , który nadaje paznokciom naturalny i „czysty” wygląd. Jest odpowiedni na każdą okazję i świetnie się prezentuje. Charakterystyczne w jego przypadku jest to, że płytkę paznokcia pokrywa się beżowym bądź różowym lakierem, a na końcówki aplikuje się białą emalię.

Dużym powodzeniem wśród kobiet cieszy się także manicure biologiczny. W tym przypadku nie wycina się skórek i nie stosuje się żadnych metalowych narzędzi, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia infekcji. Na zakończenie zabiegu na paznokcie nakładana jest odżywka, a na skórki je okalające oliwka odżywiająca.

2. Na czym polega manicure wyszywany?

Rozmaite, fantazyjne formy stylizacji paznokci polegają na oryginalnym połączeniu barw lakierów, zdobieniu paznokci za pomocą fantazyjnych naklejek, mocnym zaostrzeniu końcówek paznokci (tak by uzyskać szpony), a także doklejaniu ćwieków i kamyczków. Wyobraźnia twórców intrygującego manicure’u posunęła się jeszcze dalej. W sieci pojawiają się zdjęcia przedstawiające paznokcie ozdobione przy użyciu igły i nitki.

Przed wykonaniem wyszywanego manicure’u trzeba długo moczyć paznokcie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Dzięki temu płytka staje się miękka i bardziej elastyczna – bez tego „haftowanie” paznokci za pomocą igły i nici nie byłoby możliwe.

W obrębie płytki trzeba zrobić małe otworki. W tym celu można wykorzystać zwykłą przypinkę. Dopiero potem można swobodnie przeplatać nić. Technika jest dowolna – ma powstać wzór. Na koniec nić można pomalować połyskującym, bezbarwnym lakierem – dzięki temu efekt końcowy będzie jeszcze bardziej powalający. Oczywiście kolor nici też można dobrać wedle własnego uznania.

Z całą pewnością, wyszywany manicure szybko znajdzie swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Tego rodzaju forma zdobienia paznokci jest naprawdę ciekawa, pytanie tylko, czy dodaje naszym paznokciom uroku?

Mgr Joanna Hirszler
Wyszywany manicure
Wyszywany manicure
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.