Trwa ładowanie...

Źle dobrany biustonosz wpływa niekorzystnie na zdrowie (WIDEO)

Zobacz film: "Źle dobrany biustonosz wpływa niekorzystnie na zdrowie"

Wiele kobiet nie poświęca czasu ani uwagi na wybór odpowiedniego biustonosza. Niestety okazuje się, że źle dobierany biustonosz może negatywnie wpłynąć na zdrowie kobiety. Według ekspertów czasami lepiej go w ogóle nie zakładać. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej.

Źle dobrany biustonosz może negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia kobiety. Zbyt mały rozmiar powoduje ucisk skóry pod sutkami, może przyczyniać się do tworzenia się guzków w okolicy obrębie węzłów chłonnych i pach. Co więcej, negatywny rozmiar stanika utrudnia przepływ krwi i chłonki, a także wywiera duży nacisk na nerwy międzyżebrowe.

Niewłaściwy rozmiar może być przyczyną bólu piersi, zaczerwienia i obrzęku biustu. Dobór biustonosza do małych piersi jest równie istotny, ponieważ biust w małym rozmiarze również wymaga odpowiedniego podtrzymania. Dobrze dobrany biustonosz odciąży kręgosłup.

Źle dobrany biustonosz ma bardzo dotkliwe skutki w przypadku kobiet, które karmią. Może spowodować zastój pokarmu i ropnie. Co więcej, kobieta karmiąca piersią powinna spać w miękkim biustonoszu, aby nie nadwerężać biustu. Odpowiedni stanik jest też bardzo ważny dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia i często wykonują ćwiczenia fizyczne.

Podczas sportu biust podskakuje, porusza się na wszystkie strony, a zbyt ciasny biustonosz prędzej czy później sprawi, że pojawią się otarcia i odparzenia. Ponadto, piersi będą regularnie deformowane i mogą stracić dawną jędrność. Jeżeli nosisz jeden z tych rozmiarów biustonosza najprawdopodobniej nosisz zły rozmiar.

Co się stanie z twoim ciałem gdy przestaniesz nosić biustonosz? Jak dobrać biustonosz do naszej sylwetki? Jakie sposoby na jędrny biust są najskuteczniejsze i czy ćwiczenia ujędrniające biust działają? Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej.

Źle dobrany biustonosz może negatywnie wpłynąć na zdrowie kobiety
Źle dobrany biustonosz może negatywnie wpłynąć na zdrowie kobiety
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.