Trwa ładowanie...

100 brzuszków - podstawy, efekty, inne treningi

Czy robiąc 100 brzuszków dziennie możemy mieć płaski brzuch? Takie pytania dość często pojawiają się na forach internetowych, ale nie ma na nie jednoznacznych odpowiedzi. Dla osoby rozpoczynającej trening 100 brzuszków to mało. Dla osoby wysportowanej 100 brzuszków dziennie nie powinno stanowić problemu. Trzeba się tylko zastanowić czy wykonywanie 100 brzuszków dziennie przyniesie nam jakiekolwiek efekty.

Zobacz film: "Ćwiczenie na dolne partie brzucha"

spis treści

1. 100 brzuszków - podstawy

Jak rozpocząć trenowanie 100 brzuszków dziennie? Na pewno nie powinniśmy wykonywać 100 brzuszków na raz. Do takiego wyniku powinniśmy dojść powoli. Wszystko zależy od naszego stopnia zaawansowania. Jeżeli dopiero rozpoczynamy trening brzuszków, a nasze mięśnie są słabe zacznijmy od mniejszej ilości.

Podejmując trening mięśni brzucha należy pamiętać, że nie powinniśmy wykonywać brzuszków codziennie. Codziennie wykonywanie 100 brzuszków nie wzmocni naszych mięśnie ponieważ nie będą one miały czasu na regenerację. Trening na mięśnie brzucha powinniśmy wykonywać 3 razy w tygodniu najlepiej co drugi dzień.

2. 100 brzuszków – efekty

Efekty 100 brzuszków na pewno będą widoczne. Dzięki ćwiczeniom brzuch stanie się bardziej płaski i jędrny, a mięśnie się zarysują. Brzuszki nie tylko pomagają w osiągnięciu „sześciopaku”, ale także wzmacniają mięśnie kręgosłupa.

Warto zwrócić uwagę, na to, że brzuszki nie odchudzą brzucha. Nie przyczyni się do tego nawet 100 brzuszków robionych codziennie. Celem brzuszków jest rzeźbienie mięśni. Nie oznacza to, że w połączeniu np. z treningiem kardio nie przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej.

Jeżeli traktujemy brzuszki jako receptę na pozbycie się oponki to możemy się niemiło zaskoczyć. 100 brzuszków dziennie może doprowadzić do tego, że nasze mięśnie będą przemęczone, my będziemy sfrustrowani a możemy doprowadzić także do przeciążenia kręgosłupa.

3. 100 brzuszków – inne treningi

Treningi na brzuch są naprawdę liczne. Możemy ćwiczyć mięśnie brzucha wykonując klasyczne brzuszki, ale także ćwiczenia z konkretnych planów treningowych. Jeżeli aktywność fizyczna nie jest dla nas nowością spokojnie możemy wykonać takie treningi jak ABS, ABS II, ABS 8 min czy A6W. Są to cykle ćwiczeń, które angażują mięśnie brzucha.

Jeżeli wybierzemy konkretny plan treningowy na brzuch to możemy ustrzec się rutyny. Zwykle plany treningowe z każdym dniem zapowiadają intensywniejszy trening co jest dla naszych mięśni brzucha lepszym rozwiązaniem niż robienie 100 brzuszków dziennie. Dzieje się tak dlatego, że nasze mięśnie przyzwyczają się do wysiłku.

Dobrym treningiem który pozwoli na rozwój mięśni brzucha będzie program 300 brzuszków. Oczywiście jeżeli naszym celem jest 100 brzuszków możemy wykonywać trening tylko do upragnionych 100 brzuszków.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.