Trwa ładowanie...

Apetiblock – suplementy diety, chrom, skład, przeciwwskazania

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie jest łatwym zadaniem. Wymaga połączenia dobrze dobranej diety z systematyczną aktywnością fizyczną. Nic więc dziwnego, że wiele osób sięga po suplementy diety z nadzieją, że dzięki nim szybciej osiągną wymarzony cel. Apetiblock jest suplementem diety dostępnym w formie tabletek do ssania. Apetiblock zawiera substancje zmniejszające poczucie głodu. Stosowanie go ma na celu ograniczenie podjadania między posiłkami.

Zobacz film: "Te substancje pomogą ci schudnąć"

spis treści

1. Suplementy diety

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju suplementów diety wspomagających odchudzanie. Można je podzielić na trzy najważniejsze grupy:

  • środki zmniejszające łaknienie,
  • środki ograniczające wchłanianie składników,
  • środki przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej.

Preparaty z każdej z tych grup mają inne zadania i zażywanie ich daje odmienne rezultaty. Suplementy diety mogą bardzo różnić się miedzy sobą zarówno składem chemicznym jak i rodzajem substancji czynnych. Apetiblock należy do suplementów hamujących uczucie głodu i zmniejszających apetyt.

2. Jak działa Apetiblock

Większość suplementów diety hamujących łaknienie w tym Apetiblock zawiera w swoim składzie chrom. Ten pierwiastek chemiczny wpływa na odczuwanie przez nas głodu. Znajduje się on nie tylko w syntetycznych preparatach, ale również w bardzo wielu produktach spożywczych. Można go znaleźć między innymi w: pełnoziarnistych produktach zbożowych, drożdżach, rybach i innych owocach morza, orzechach brazylijskich, jajach, chudym mięsie, gotowanej wołowinie, jabłkach oraz w wielu warzywach i ziołach.

Spożywanie produktów bogatych w chrom wpływa na wchłanianie glukozy. Chrom ogranicza znacznie wahania stężenia cukru we krwi. Dzięki temu organizm nie sygnalizuje potrzeby podniesienia poziomu glukozy. Spożywanie produktów bogatych w chrom w tym suplementów diety takich jak Apetiblock może znacznie zmniejszyć ochotę na podjadanie słodyczy. Dodatkowo chrom ma działanie regulujące stężenie insuliny i wspomaga redukcję trójglicerydów i cholesterolu.

3. Skład Apetiblocka

Apetiblock oprócz chlorku chromu w swoim składzie zawiera również takie substancje jak wyciąg z liści Gymnema sylvestre, wyciąg ze skórki owoców Garcinia Cambogia, sorbitole, kwas cytrynowy, aromat malinowy, aromat wiśniowy, koncentrat z buraka czerwonego, węglany sodu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, cyklaminiany, glikol polietylenowy, acesulfam K i sacharyny.

4. Przeciwwskazania do zażywania preparatu

Istnieją pewne sytuacje, które stanowią przeciwwskazanie do zażywania preparatu Apetiblock. Podobnie jak w przypadku innych środków tak i w przypadku Apetiblock bezwzględnym przeciwskazaniem jest alergia na jakikolwiek składnik. Apetiblock nie powinien być również przyjmowany przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Każdorazowo przed rozpoczęciem zażywania Apetiblock należy zasięgnąć opinii lekarza. Należy unikać zażywania większej niż zalecana dawki preparatu Apetiblock. Spożycie większej ilości może wywołać biegunkę. Nie można zapominać też o tym, że stosowanie suplementu diety Apetiblock musi być połączone ze spożywaniem zróżnicowanej i dostosowanej do potrzeb diety oraz zdrowym stylem życia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.