Trwa ładowanie...

Boostery - dieta na masę mięśniową, dieta NO

Booster to rodzaj suplementów wspomagających budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witamin, mikroelementów, białka, węglowodanów i tłuszczów, kulturyści korzystają ze specjalnych odżywek i suplementów, jak np. boostery NO, kreatyna czy HMB. Booster jest dużym wspomaganiem dla masy, dzięki czemu osiąga ona gigantyczne rozmiary. Oczywiście, przy zażywaniu boosterów nie można zapomnieć o diecie bogatej w białko.

spis treści

1. Dieta na masę mięśniową

Masa mięśniowa to najcenniejszy atut kulturystyki. Dobrze dobrana zdrowa dieta to jeden z warunków koniecznych do uzyskania przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej. Osoba, która chce przybrać na masie trzyma się swojej diety, często liczy kalorie na podstawie tabeli kalorycznych, liczy ile musi dziennie spożywać białka, ile węglowodanów i ile tłuszczów (biorąc pod uwagę swoją wagę i cel założony, np. masę mięśniową), potem dzieli te wyniki przez liczbę posiłków (często dochodzi do 7 posiłków dziennie).

Zobacz film: "Lewandowski: dieta jest bardzo ważna"

Tak jak trening pobudza mięśnie do wzrostu, tak specjalna dieta sprawia, że rzeczywiście mięśnie te rosną i uzyskują pożądane kształty. Dieta sportowca powinna składać się z ryb, które dostarczają kwasów omega-3. Dzięki nim mięśnie staną się bardziej wrażliwe na działanie insuliny. Zatem, mięśnie spalają zapasy glikogenu, a do mięśni wchodzą aminokwasy i jednocześnie oszczędzone są rezerwy glutaminy.

Odżywki dla sportowców
Odżywki dla sportowców

Spożywaniu suplementów musi towarzyszyć trening siłowy lub fitness.

zobacz galerię

W budowie masy mięśniowej konieczne będzie zwiększenie spożycia sodu, który jest podstawowym minerałem do przyrostu mięśni. Ułatwia też magazynowanie glikogenu i wchłanianie aminokwasów. W cyklu na masę mięśniową zachowaj następujące proporcje: białko – 25%, węglowodany – 60%, tłuszcze – 15%. Nie należy spożywać węglowodanów tuż przed snem, gdyż powoduje to wzrost tkanki tłuszczowej, a nie masy mięśniowej. Pamiętaj, że właściwa dieta oraz suplementacja stanowi 85% sukcesu w budowie masy mięśniowej, pozostałe 15% to trening.

Odżywki na masę to preparaty wysokokaloryczne o bardzo wysokiej skuteczności. Przyspieszają przyrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Pozwalają w krótkim czasie zwiększyć masę ciała. Zawierają bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka i węglowodanów, które są podstawowym budulcem tkanek mięśniowych organizmu. Wśród odżywek na masę można wyróżnić kreatynę, która wpływa na wzrost intensywności treningu, przyspiesza regenerację oraz przyczynia się do wzrostu wytrzymałości, siły i masy ciała. Posiada też właściwości zapobiegające zakwaszeniu mięśni.

Zobacz też:

2. Boostery NO

Dzięki suplementacji tego typu organizm zwiększa ilość produkowanego tlenku azotu i maksymalizuje dostarczanie składników odżywczych do pracujących komórek mięśniowych. Dzięki nasileniu możliwości treningowych uzyskuje się zwiększone działanie anaboliczne treningu, czyli najzwyczajniej w świecie za sprawą dłuższej aktywności fizycznej przy jednoczesnym zwiększeniu zasilenia w składniki odżywcze.

Booster gwarantuje przyspieszoną regenerację po treningu. Rozszerza naczynia krwionośne, zatem gigantyczne napompowanie mięśni staje się codziennością. Booster NO zwiększa przekrój poprzeczny naczyń krwionośnych oraz maksymalne dotlenienie i odżywienie pracujących mięśni.

Booster NO powinien być stosowane maksymalnie kilka razy w ciągu roku w kilkutygodniowych cyklach. Dobrym sposobem jest korzystanie z suplementacji boosterem NO w przerwach między cyklami kreatyniną. Taka kombinacja podtrzymuje kolosalne przyrosty masy mięśniowej.

Najlepsze efekty boosterów daje połączenie w jednym cyklu boostera komórkowego z kreatyną. Takie połączenie przynosi monstrualne efekty. Treningi siłowe z tygodnia na tydzień będą przybierać na intensywności, a niesamowite, twarde jak stal mięśnie będą rozrywać twoje ciało.

Boostery - dieta na masę mięśniową, dieta NO
Boostery - dieta na masę mięśniową, dieta NO (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.