Trwa ładowanie...

Callanetics

Callanetics to metoda ćwiczeń opracowana przez Callan Pickney w latach osiemdziesiątych. Callan Pickney miała zaokrąglone plecy i wykoślawione nogi, co skutecznie skorygowała, wykorzystując swoją metodę ćwiczeń. Trening callanetics obejmuje intensywne ćwiczenia ramion, brzucha, pośladków, pleców i nóg. Ta metoda nie tylko ujędrnia, usprawnia i wzmacnia mięśnie, ale także umożliwia korygowanie wad postawy. Oprócz tego, tak jak każda aktywność fizyczna, ćwiczenia callanetics poprawiają ogólną kondycję.

Zobacz film: "Ćwiczenia - wzmacnianie mięśni pośladkowych i dwugłowych ud"

spis treści

1. Callanetics - charakterystyka

Callanetics to metoda wykorzystująca ćwiczenie poszczególnych grup mięśni za pomocą precyzyjnych, niewielkich ruchów. Każdy zestaw ćwiczeń callanetics zawiera ćwiczenia rozgrzewające na ramiona, brzuch, pośladki, plecy, nogi i ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia callanetics były zaprojektowane z myślą o kobietach, ale są odpowiednie także dla mężczyzn.

Ćwiczenia callanetics są raczej intensywne, ale należy rozpoczynać je stopniowo. Na początku wystarczy ćwiczyć dwie godziny tygodniowo, a po osiągnięciu odpowiedniej wagi już tylko godzinę na tydzień. Po jakimś czasie można także ćwiczyć 15 minut dziennie. Podstawową zasadą jest tu regularność.

Warto jest na początek zgłosić się do doświadczonego trenera, który „ustawi” ciało tak, by ćwiczenia były wykonywane poprawnie – tylko tak wykonane ćwiczenia dadzą pożądane efekty. Nawet jeśli zdecydujemy się na kupno kasety czy płyty z programem callanetics, lepiej jest na początku poćwiczyć pod okiem instruktora. Zaprocentuje to lepszymi efektami ćwiczeń i mniejszym ryzykiem urazów.

Ćwiczenia bez wysiłku (prezentacja edukacyjna)
Ćwiczenia bez wysiłku (prezentacja edukacyjna) [8 zdjęć]

Chodzenie to bardzo dobra i darmowa forma ćwiczeń. Możesz robić to gdzie chcesz, kiedy chcesz i nie potrzebujesz...

zobacz galerię

Po pierwszym, wprowadzającym etapie ćwiczeń, kiedy już same wiemy, jak dobrze wykonywać poszczególne ćwiczenia callanetics, możemy zacząć ćwiczyć w domu. Będzie to wymagało dużo samodyscypliny, ale z czasem przyzwyczajenie do regularnych ćwiczeń weźmie górę, a callanetics stanie się nawykiem.

Każdy zestaw ćwiczeń callanetics składa się z 5 etapów:

Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń callanetics:

  • zachowywać odpowiednią postawę,
  • zachowywać zalecaną kolejność ćwiczeń,
  • zachowywać odpowiednią technikę oddychania: wdech nosem, wydech ustami,
  • ćwiczyć tyle czasu, ile jest to zalecane na danym etapie ćwiczeń,
  • wykonywać zalecaną ilość powtórzeń.
  • 2. Callanetics - efekty ćwiczeń

Kobiety uprawiające ćwiczenia callanetics chwalą się widocznymi efektami już po dwóch tygodniach. Inne potwierdzają, że 1 godzina ćwiczeń callanetics równa się 20 godzinom zwykłego aerobiku. Co więcej, ten rodzaj ćwiczeń rzadko wywołuje ból mięśni czy urazy.

Zobacz także:

Regularnie wykonywane ćwiczenia callanetics poprawiają postawę ciała. Widocznie ujędrnione są pośladki, uda i całe nogi, a według ćwiczących kobiet także piersi stają się bardziej uniesione i jędrne. Ramiona są silniejsze, a brzuch bardziej umięśniony. Całe ciało staje się bardziej elastyczne i giętkie.

Callanetics to intensywne ćwiczenia, które dość szybko dają pożądane efekty ze szczególnym uwzględnieniem ud, pośladków i brzucha. Tak jak każde inne ćwiczenia, wpływają na ogólną wydolność i kondycję organizmu. Bycie aktywną sprawia, że wiele kobiet jest mniej zestresowanych, za to bardziej radosnych i energicznych na co dzień.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.