Trwa ładowanie...

Chciała przekłuć ucho. W wyniku infekcji prawie je straciła

Paris Mann jest 21-latką mieszkającą w Windsor w Wielkiej Brytanii. Niedawno na własnej skórze przekonała się, jak wiele może zmienić zwykła wizyta u kosmetyczki. Dziewczyna postanowiła przekłuć swoje ucho u profesjonalistki. W efekcie niemal go straciła. Podczas zabiegu doszło do poważnej infekcji.

Zobacz film: "WP: Piercing"

1. Chciała przekłuć ucho

To nie był pierwszy raz, gdy Paris przebijała swoje uszy. Tym razem kolczyk chciała umieścić w chrząstce. "Niedługo po przekłuciu wdało się zakażenie" - mówiła dla "Daily Mail Australia".

Paris Mann stała się ofiarą zakażenia w gabinecie kosmetycznym
Paris Mann stała się ofiarą zakażenia w gabinecie kosmetycznym (Facebook @Paris Mann)

Jak dodaje dziewczyna, z chrząstki zaczął sączyć się krwisty płyn. Doszło też do poważnego obrzęku. Ucho powiększyło się dwukrotnie. Na szyi pojawiła się również wysypka.

Sprawdź też:

Lazurowe morze i ciepły piasek, czyli piękne i bezpieczne plaże dla całej rodziny

2. Wdało się zakażenie

21-latka natychmiast zdecydowała się na wizytę w szpitalu. "Lekarze, którzy widzieli moje ucho, byli w szoku. Mówili, że jeszcze kilka dni i straciłabym je" - dodała w wywiadzie.

Paris przestrzega teraz innych przed piercingiem
Paris przestrzega teraz innych przed piercingiem (Facebook @Paris Mann)

Paris w szpitalu spędziła trzy dni. Po powrocie do domu szybko jednak odkryła, że zakażenie nie zostało wyleczone. Opuchlizna i sącząca się rana nieustannie się powiększały.

Zobacz też:

Reaguj! Od tego zależy życie drugiego człowieka!

"Myślałam, że wszystko minęło. Niestety, musiałam zażywać antybiotyki. Nawet teraz nie jestem pewna, czy bakteria została usunięta z mojego organizmu" - żali się 21-latka.

Dziewczyna chciała przekłuć swoją chrząstkę w uchu
Dziewczyna chciała przekłuć swoją chrząstkę w uchu (Daily Mail)

Dlaczego Paris dzieli się swoją historią w sieci? Chce zwrócić uwagę innych. Nawet zwykłe przekłucie ucha u profesjonalnej kosmetyczki może skończyć się poważnym zakażeniem. Należy być bardzo ostrożnym.

Ucho zaczęło puchnąć i ropieć
Ucho zaczęło puchnąć i ropieć (Daily Mail)

Co możemy zrobić, aby uniknąc podobnej sytuacji? Przed każdym zabiegiem kosmetycznym, który bezpośrednio ingeruje w nasze ciało warto sprawdzić, czy wszystkie przyrządy i igły były wcześniej wysterylizowane. To najważniejszy i jedyny skuteczny sposób.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.