Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Anna Bocheńska

Ćwiczenia ujędrniające biust

Ćwiczenia ujędrniające biust
Ćwiczenia ujędrniające biust (Zdjęcie autorstwa Keith Allison / CC BY-SA 2.0)

Wiele kobiet jest przeczulonych na punkcie swoich piersi. Nie są zadowolone z ich kształtu lub rozmiaru, a z wiekiem biust opada i powodów do narzekań jest coraz więcej. Nie warto czekać bezczynnie, aż wygląd piersi ulegnie pogorszeniu. Ćwiczenia ujędrniające biust pozwolą ci pozbyć się kompleksów i cieszyć się pięknym dekoltem każdego dnia. Nie musisz wychodzić z domu, odwiedzać siłowni czy klubu fitness – tracąc przy tym czas i pieniądze. Wykonaj ćwiczenia na biust w domu, a zyskasz piersi i dekolt w nienagannej formie. Wszystko, co wystarczy zrobić, aby uzyskać piękne, jędrne piersi, to dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i przestrzegać kilku zasad. Ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej możesz z powodzeniem wykonywać w domu, unikając tym samym ciekawskich spojrzeń.

spis treści

1. Jak mieć ładny biust?

Z wiekiem biust lekko opada, a ćwiczenia nie są w stanie zupełnie powstrzymać tego procesu. Jednak właściwie dobrany trening potrafi wzmocnić, ujędrnić i delikatnie podnieść piersi. Jakie ćwiczenia na jędrne piersi są godne polecenia? Wbrew pozorom, nie ma treningu tylko dla biustu, ale wszelkie ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej będą działać także na piersi. Należy ćwiczyć dwa razy w tygodniu, dobrze byłoby, gdyby pomiędzy treningami były trzy dni na odpoczynek. Warto wykonywać 8-10 powtórzeń na każde ćwiczenie i 2-3 zestawy ćwiczeń podczas jednego treningu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami na biust, stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń. Przetrenowanie może prowadzić do nadwyrężenia mięśni, a nawet kontuzji. Oprócz ćwiczeń na jędrne piersi wykonuj ćwiczenia na pozostałe części ciała. Trening cardio jest jak najbardziej wskazany.

Nie zapomnij o utrzymaniu wyprostowanej sylwetki. Wymaga to samozaparcia, kondycji i odpowiedniej postawy ciała. Podczas garbienia się, kręgosłup w odcinku piersiowym jest obciążony, a jest tzw. rusztowaniem podtrzymującym biust. Pamiętaj, że defekty i niedostatki biustu możesz również skorygować poprzez założenie specjalnej bielizny. Choć nie masz wpływu na wielkość piersi, bo jest uwarunkowana genetycznie, to możesz sprawić, że nie stracą fasonu i pięknego wyglądu dzięki ćwiczeniom na jędrny biust. Ponadto biust z wiekiem traci sprężystość i elastyczność. Należy dodać, że źle dobrany stanik albo rezygnowanie z biustonosza, gwałtowne tycie i chudnięcie, spanie na brzuchu – nie służą dobrej kondycji ładnego biustu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Popracuj nad mięśniami klatki piersiowej i ramion – to początkowy program kształtowania mięśni klatki piersiowej. Nie zapomnij też o wzmacnianiu mięśni grzbietu, które utrzymują ciało w pionie i nie powodują przesuwania środka ciężkości ciała do przodu. Na wytrenowanie mięśni klatki piersiowej dobrze działa uprawianie sportu. Najlepiej wypróbuj pływanie lub kajakarstwo. Ponadto wykonuj co drugi dzień ćwiczenia na jędrny biust. Podczas treningu niezbędne będą hantle ważące 1,5-2,5 kg lub 1,5-litrowa butelka z wodą. Ćwiczenia na biust wykonuj wolno i dokładnie, nie zapominając o odpowiedniej postawie ciała.

2. Ćwiczenia na jędrny biust

Oto zestaw ćwiczeń na biust:

Ćwiczenie 1: To ćwiczenie wykonuj na podłodze na miękkim dywanie. Połóż się na plecach. Łokcie muszą mieć możliwość opadania swobodnie poniżej ciała. Należy wyposażyć się w hantle. Trzymaj je w dłoniach, po bokach klatki piersiowej, na wysokości piersi. Następnie podnoś obie hantle do góry, prostując ręce w łokciach. Na koniec powróć do pozycji wyjściowej. Podnosząc hantle do góry, należy wykonywać wydech, a opuszczając – wdech.

Ćwiczenie 2: Ćwiczenie wykonuj, leżąc na podłodze na miękkim dywanie. Ręce z hantlami muszą być wyprostowane przed klatką piersiową, a dłonie zwrócone do siebie wewnętrznymi stronami. Ćwiczenia na biust rozpocznij od rozchylania rąk na boki, a następnie opuszczania hantli i delikatnego zginania łokci. Po takim ćwiczeniu należy wrócić do pozycji wyjściowej i oczywiście powtórzyć ćwiczenia. Podczas ćwiczeń, w trakcie opuszczania hantli w dół wdychaj powietrze.

Ćwiczenie 3: Aby wykonać ćwiczenie, usiądź w siadzie skrzyżnym na podłodze, kręgosłup musi być wyprostowany. Składaj dłonie jak do modlitwy, umieść je na wysokości klatki piersiowej, rozkładając szeroko łokcie. Naciskaj dłonią na dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund. Ćwiczenia na biust powtarzaj kilka razy w regularnych odstępach czasu.

Codzienna gimnastyka piersi oraz ćwiczenia powiększające biust powinny być wspomagane specjalną kosmetyką oraz uprawianiem sportu, takiego jak np.: kajakarstwo, pływanie oraz ćwiczenia na atlasie. Nie oznacza to, że tylko poprzez sport zyskasz piękne piersi. Wystarczy wykonywać regularne ćwiczenia na biust co drugi dzień, a zauważysz efekt.

3. Zalety ćwiczeń na biust

Jakie korzyści płyną z wykonywania ćwiczeń na klatkę piersiową?

Trening poprawia metabolizm.Ćwiczący ma lepszą postawę na skutek wzmocnienia mięśni tułowia.Ćwiczenia powodują wzrost wytrzymałości. W rezultacie łatwiej jest radzić sobie nawet ze stresem.

O piersi należy dbać przez całe życie. Ładny biust to atrybut kobiety, istotny dla dobrego samopoczucia i zadowolenia ze swojego wyglądu. Aby mieć jędrne piersi, nie trzeba ingerencji chirurga. Wystarczą ćwiczenia na klatkę piersiową i dobre nawyki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze