Trwa ładowanie...

Czynności przyśpieszające starzenie się skóry (WIDEO)

Zobacz film: "Czynności przyśpieszające starzenie się skóry"

Na starzenie skóry wpływ może mieć wiele czynników, z których na co dzień możemy nawet nie zdawać sobie sprawy. Kiedy śpimy, nasz organizm regeneruje się, natomiast jeśli ma na to za mało czasu, często nie radzi sobie z regeneracją. Skóra też gorzej wygląda, jest gorzej dotleniona i odżywiona.

Oprócz ilości snu, ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy, ponieważ połowę życia spędzamy w łóżku. Warto pamiętać o tym, że osoby, które śpią całe życie na brzuchu, niestety mają większą ilość zmarszczek w okolicy twarzy. Natomiast te osoby, które śpią na boku, często mają dużo zmarszczek w okolicy dekoltu.

Na proces starzenia skóry ma również ogromny wpływ niewłaściwa dieta. Często zapominamy o właściwej ilości owoców i warzyw w diecie a zawierają one antyutleniacze, które chronią między innymi skórę przed wpływem czynników zewnętrznych. Pamiętajmy, że nasza dieta powinna być bogata również w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które nawilżają skórę od środka, regenerują ją i wpływają na bardzo dobry wygląd skóry.

Kolejnym z takich negatywnych czynników jest niezmywanie makijażu przed położeniem się spać. Ten makijaż zalega na skórze, skóra gorzej oddycha. Duże znaczenie ma również sposób, w jaki zmywamy makijaż i w jaki go nakładamy. Warto unikać mocnego rozcierania skóry i rozciągania jej, ponieważ takie ponawiane czynności po wielu latach mogą również wpłynąć na pogorszenie stanu skóry.

Ważnym elementem jest również stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Przez cały rok, nie tylko w okresie silnego nasłonecznienia czy w lato. Warto również pamiętać o skórze dłoni. Kremy z filtrami również powinny być stosowane na tą okolicę, ponieważ często ręce zdradzają nam prawdziwy wiek. Podczas wykonywania prac domowych należy pamiętać o zakładaniu rękawiczek ochronnych, które chronią skórę przed kontaktem z detergentami, które mocno ją wysuszają.

Generalnie każde wysuszenie skóry przyczynia się do jej przedwczesnego starzenia. Również zbyt mała ilość wypijanej wody wpływa na przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Skóra odwodniona gorzej sobie radzi z procesem odnowy i regeneracji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.