Trwa ładowanie...

Disco samba

Samba to znany wszystkim taniec latynoamerykański. Jako taniec towarzyski ma wielu zwolenników, którzy cenią sobie dynamikę i efektowność samby. Jednak nie wszyscy wiedzą, że istnieje dyskotekowy odpowiednik samby, disco samba. Cieszy się ona ogromną popularnością w dyskotekach, klubach i podczas imprez okolicznościowych. Niewątpliwą zaletą jest prostota disco samby. Nie trzeba mieć za sobą kosztownych lekcji, wystarczy wyczucie rytmu i dobre chęci, by zostać gwiazdą parkietu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Kroki disco samby

Kroki taneczne disco samby, znanej też jako samba disco, są bardzo proste. Na początku należy opanować krok podstawowy. Partnerka prawą nogą wykonuje krok, dostawia lewą nogę bez opuszczania na nią ciężaru, po czym wykonuje krok lewą nogą do tyłu i dostawia prawą. Partner wykonuje takie same kroki, ale podczas gdy partnerka wykonuje krok prawą nogą, on rusza lewą. Po przyswojeniu podstawowego kroku czas na figury disco samby. Jest ich wiele, wszystko zależy od pomysłowości tancerzy. Do najbardziej popularnych należą obroty.

  • Obrót partnerki

Znając kroki podstawowe samby, możemy przejść do kolejnego elementu tańca, a mianowicie do obrotu. Podczas obrotu mężczyzna wykonuje krok lewą nogą, którą stawia w kierunku partnerki. Kobieta w tym czasie stawia prawą nogę w bok, kierując ją przy tym w prawo. Mężczyzna dostawia prawą nogę, kobieta natomiast dostawia lewą. Następnie partner kieruje prawą nogę do tytułu, a partnerka lewą. Oboje dostawiają lewą nogę do prawej (partner) bądź prawą do lewej (partnerka). Obrót wykonywany jest pod lewą ręką mężczyzny.

  • Zmiana miejsca

Partner zaczyna od lewej nogi, którą stawia w kierunku partnerki, wykonując przy tym lekki skręt w prawo. Do lewej nogi dostawia prawą. Następnie prawą nogę kieruje do tyłu, dostawia do niej lewą. Partnerka z kolei zaczyna od ruchu prawą nogą, którą kieruje w stronę partnera, robi przy tym skręt w lewo. Do prawej nogi dostawia lewą. Lewą nogą wykonuje krok do tyłu, po czym prawą nogę dostawia do lewej.

2. Zasady tańczenia disco samby

Zanim zdecydujesz się na naukę samby disco, wiedz, że:

  • jest to kombinacja kroku dwa na jeden z sambą i tańcem disco,
  • disco samba jest szybsza od tradycyjnej samby, dlatego niezbędna jest dobra kondycja,
  • absolutnie konieczne jest wyczucie rytmu,
  • na kursach dla mężczyzn jest to najpopularniejszy taniec,
  • warto wygodnie się ubrać, szkoda czasu na poprawianie stroju,
  • to świetny sposób na spalanie kalorii.

Disco samba tańczona jest w tempie 48-54 taktów na minutę, w takcie 2/4.

Samba disco stopniowo zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest to taniec bardzo na czasie, dlatego nie zwlekaj z nauką disco samby. Na własnej skórze przekonasz się, ile zalet ma odrobina ruchu, zwłaszcza po zimie. Samba disco coraz chętniej tańczona jest przez młodzież na różnorodnych imprezach czy nawet dyskotekach, zachęcają do jej nauki przede wszystkim proste kroki podstawowe oraz energiczny rytm. W przypadku samby disco należy pamiętać, by podczas tańca wykonywać wyraźne ruchy bioder, ponieważ to właśnie one wyróżniają sambę na tle innych tańców. Jeśli zdecydujemy się na lekcje disco samby, musimy pamiętać, by ubrać się lekko i wygodnie, tak by nasze ruchy nie były krępowane przez zbyt ciasną odzież.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.