Trwa ładowanie...

Dumna ze swoich blizn. Okaleczona dziewczyna jest gwiazdą Instagrama

Rosjanka Kate Komleva przeżyła wypadek, który trwale ją okaleczył. Jej nogi są w całości pokryte bliznami, straciła również 9 palców u stóp. Dziś kobieta dumnie odsłania deformacje.

Zobacz film: "Tak wygląda ciało po ciąży. Matki pokazują zmiany."

1. Poparzenie wskutek eksplozji kotła grzewczego

Kate Komleva jest ofiarą wypadku w nocnym klubie. Bawiła się beztrosko w gronie koleżanek, gdy okazało się, że impreza musi zostać wcześniej zamknięta. Przypadkiem Kate jako pierwsza znalazła się przy wyjściu. Po otwarciu drzwi zupełnie niespodziewanie zobaczyła mgłę i poczuła przeraźliwy ból.

Doszło do wybuchu kotła grzewczego. Woda w jego wnętrzu była gorąca, miała emperaturę ok. 90 stopni Celsjusza. To, co Kate wzięła za mgłę, było w rzeczywistości buchającą parą.

Kate Komleva dziś bez wstydu odsłania nogi pokryte bliznami
Kate Komleva dziś bez wstydu odsłania nogi pokryte bliznami (www.instagram.com/katekomleva)

Dziewczyna przyznaje, że nigdy wcześniej nawet nie wyobrażała sobie, że można doświadczyć tak silnego bólu. Kate miała wrażenie, że jej nogi rozrywają się na kawałki. Gdy spojrzała w dół, zobaczyła, że jej rajstopy dosłownie wtopiły się w ciało, a miejscami skóra odeszła, odsłaniając mięśnie. Kate wspomina, że był to widok jak z horroru.

Oprócz niej kolejne 4 osoby wychodzące z klubu zostały ranne, ale stan Kate, która była pierwsza w drzwiach, był najpoważniejszy.

Kate Komleva ma za sobą 63 operacje poparzonych nóg
Kate Komleva ma za sobą 63 operacje poparzonych nóg (www.instagram.com/katekomleva)

Wrząca woda dotkliwie poparzyła długie nogi Rosjanki. Dziewczyna dziś nie wstydzi się swoich deformacji i chętnie pozuje do zdjęć. Jej profil na Instagramie śledzą ludzie z całego świata.

2. Poparzone nogi wymagały 63 operacji

W karetce Kate desperacko starała się zachować przytomność. Miała świadomość, że jeśli zaśnie, to już się nie obudzi. W szpitalu stwierdzono, że poważne oparzenia zajmują 30 proc. powierzchni ciała. Rodzinę uprzedzono, że dziewczyna może w każdej chwili umrzeć. Rozważano nawet amputację stóp. Skończyło się na odcięciu wszystkich palców, z wyjątkiem jednego.

Dzięki specjalnym wkładkom do butów, Kate może nadal uprawiać sport
Dzięki specjalnym wkładkom do butów, Kate może nadal uprawiać sport (www.instagram.com/katekomleva)

Kate była przerażona, gdy zobaczyła po raz pierwszy swoje nogi bez bandaży. Nie przestawała płakać. Groziło jej, że resztę życia spędzi na wózku inwalidzkim. Potrzebowała licznych przeszczepów skóry i kilkumiesięcznego trudnego leczenia oraz odpowiedniej pielęgnacji maściami i kremami na blizny. Po wyjściu ze szpitala, przez kolejne dwa lata korzystała z leczenia w placówkach w Rosji, Niemczech i Izraelu, gdzie przeszczepiano jej skórę i mięśnie. Łącznie Kate ma za sobą 63 operacje.

Dziś Kate Komleva jest już 7 lat po wypadku. Nauczyła się chodzić na stopach pozbawionych palców. Dzięki specjalnym wkładkom uprawia nawet sport: biega, jeździ na snowboardzie, tańczy na rurze. Nie może jedynie chodzić w butach na wysokim obcasie. Jest dumna ze swoich blizn i swoich doświadczeń. Bez wstydu odsłania nogi, także podczas sesji zdjęciowych. Kate uważa, że wszystko, przez co przeszła, pozwoliło jej na nowo docenić życie i jego wartość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.