Trwa ładowanie...

Farbowanie odrostów

Trwała koloryzacja włosów wiąże się z koniecznością dokonywania poprawek koloru. Niezależnie od tego, czy włosy farbujesz w domu, czy w salonie kosmetycznym, musisz zadbać o regularne pokrywanie odrostów.

To, jak bardzo widoczne są odrosty, zależy głównie od różnicy między naturalnym kolorem włosów a stosowanym odcieniem farby. Farbowania odrostów powinnaś dokonywać mniej więcej co 3-5 tygodni, jednak częstość zabiegu zależy od szybkości wzrostu włosa i różnicy w barwie pomiędzy pofarbowanymi włosami a odrostami.

spis treści

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak farbować odrosty?

Decyzja o trwałej koloryzacji włosów niesie ze sobą konieczność dokonywania poprawek koloru. Jednak podczas ponownego farbowania włosów tym samym odcieniem farby powinno się pokrywać jedynie odrosty, a nie całą długość włosów. Jeżeli przeprowadzisz koloryzację na całej długości włosów, narazisz fryzurę na niepotrzebne szkody. Kolorem dokładnie pokryj czubek głowy, starając się nie nachodzić na pofarbowane partie włosów.

Jednak aby kolor świeżo pofarbowanych odrostów nie odróżniał się od nieco wypłowiałej już reszty włosów, zadbaj o delikatną koloryzację pozostałych partii włosów. Do odświeżenia koloru końcówek użyj lżejszej i mniej szkodliwej formuły. Wystarczy zmieszać resztę farby pozostałą po koloryzacji odrostów z jednakową ilością szamponu do włosów.

Jeżeli korzystasz z zestawu do koloryzacji wyposażonego w aplikator w butelce, dodaj szampon bezpośrednio do pojemnika i wstrząśnij w celu dokładnego wymieszania składników. Jeżeli natomiast do farbowania używasz miseczki i pędzelka, połącz kosmetyki w naczyniu. Nałóż mieszankę na całą długość włosów 5 minut przed zakończeniem procesu farbowania odrostów – w ten sposób zmyjesz farbę równocześnie z całej powierzchni głowy.

Kolejnym sposobem na odświeżenie końcówek włosów jest zmieszanie farby użytej do pokrycia odrostów z niewielką ilością utleniacza. W ten sposób powodujesz mniejsze zniszczenie struktury włosa. Im większa ilość utleniacza, tym większe szkody dla zdrowia fryzury. Mieszankę możesz nanieść na włosy zaraz po pofarbowaniu odrostów lub 15 minut przed zmyciem farby z włosów.

Po dokonaniu koloryzacji odrostów możesz nanieść na całą długość włosów kolor półtrwały. Wielu producentów udostępnia półtrwałe farby do włosów jako uzupełnienie linii kosmetyków do trwałej koloryzacji włosów. Nanieś kolor zmywalny zaraz po pokryciu farbą odrostów lub 15 minut przed zakończeniem procesu koloryzacji.

2. Jak dbać o włosy farbowane?

Pielęgnacja włosów farbowanych spowolni proces blaknięcia koloru. Niezwykle ważne jest używanie specjalnych szamponów i odżywek do włosów chroniących kolor (tradycyjny szampon przyspiesza zmywanie się farby). Do zmywania szamponu używaj jedynie chłodnej wody i staraj się nie myć ich codziennie. Gorąca woda otwiera łuskę włosa, wypłukując barwnik, dlatego im częściej wykonujesz zabieg, tym szybciej włosy stracą blask.

Gdy przebywasz na zewnątrz, noś czapkę lub używaj kosmetyków do pielęgnacji włosów wzbogaconych o filtr UV – w ten sposób zatrzymasz kolor włosów na dłużej. Możesz również spryskać fryzurę preparatem stanowiącym ochronę przed promieniowaniem słonecznym – ważne, aby ochronić kolor włosów przed wyblaknięciem.

Farbowanie odrostów
Farbowanie odrostów
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.