Trwa ładowanie...

House Dance

House Dance jest grupą tańców, które początkowo były wykonywane do muzyki house. Choć taniec ten wywodzi się z Chicago, to największą popularność zdobył w klubach Nowego Jorku. House Dance łączy w sobie kroki i ruchy z takich tańców, jak capoeira , jazz i salsa . Ma wiele odmian i technik. Cechą wyróżniającą House Dance jest technika „jacking”, polegająca na poruszaniu tułowiem do przodu i do tyłu w charakterystycznym, falującym ruchu, a także płynne podskoki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Historia House Dance House Dance należy do

tańców ulicznych . Powstał w latach 70 XX w. W latach 80. wraz z rozwojem muzyki house nastąpił rozkwit tego tańca. Był on konsekwencją ery disco. Pojęcie „house” odnosi się do stylu tańca ulicznego. House Dance jest najbardziej taneczny i najbardziej „freestylowy” ze wszystkich. Taniec ten narodził się w znanych amerykańskich klubach (Warehouse – Chicago, The Loft i Paradise's Garage – Nowy Jork), będących miejscem spotkań zawodowych tancerzy różnych stylów. To oni tworzyli kroki i układy nowego tańca, opierając się na znanych technikach z innych stylów. Właśnie stąd w House Dance jest tyle naleciałości z tańców latynoskich, tańca współczesnego, jazzu, a nawet stepowania. Tancerze szukali inspiracji również w przedwojennych afrykańskich i brazylijskich tańcach.

Przekonanie, że źródłem House Dance była kultura hip-hop jest mylne. Kiedy w końcówce lat 80. i początkach lat 90. zaczęto zamykać kluby z muzyką hip-hopową, miłośnicy tego gatunku zaczęli szukać innych miejsc, w których czuliby się dobrze. Wielu z nich zaczęło odwiedzać kluby z muzyką zaliczaną do gatunku house. Tancerze hip-hop wprowadzili do swojego stylu tańca kroki pod muzykę house. Obecnie styl house wykształcił się na samodzielny kierunek w tańcu. Zyskuje on coraz więcej zwolenników.

2. Zajęcia House Dance House Dance to jeden z rodzajów tańca hip-hop i należy do grupy tańców ulicznych, jak video dance, hip hop freestyle, locking, krumping, breakdance. House Dance wyróżnia się tym, że muzyka steruje ruchami ciała tancerza. Natomiast w hip-hopie tancerz dopasowuje swoje ciało do rytmu muzyki.

Taniec House Dance daje większe możliwości na improwizację i nakłada jedynie ramy na pracę nóg. W tańcu tym wyróżnia się technikę stóp oraz stylowo grupuje się kroki na:

  • footwork (szybka praca stop),
  • skating (od „ślizgania się”),
  • farmer (od „farmera”),
  • floor work. Styl tańca House jest bardzo wymagający. Osoby ćwiczące ten rodzaj tańca muszą mieć doskonały słuch wyczulony na najdrobniejsze niuanse muzyczne. Dzięki temu tancerze mogą wczuć się w rytm tańca i podkreślić ruchami ciała poszczególne frazy muzyczne.

Niektóre szkoły tańca prowadzą zajęcia z House Dance, które kładą szczególny nacisk na muzykalność, koordynację i pamięć ruchową oraz umiejętność izolacji ciała do muzyki r’n'b, funk, hip-hop oraz house. Uczestnicy tych zajęć mogą liczyć na indywidualne podejście choreografa, a także na oryginalny, niepowtarzalny klimat taneczny. Lekcje House Dance wzbogacone są elementami lockingu, poppingu i freestyle'u.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.