Trwa ładowanie...

Jak ćwiczyć brzuch? – dieta, trening

Jak ćwiczyć brzuch? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, nie tylko tych chcących się odchudzić, ale także tych regularnie ćwiczących. Ćwiczenia na mięśnie brzucha można wykonywać wszędzie, nie trzeba w tym celu wykonywać tylko i wyłącznie pospolitych „brzuszków”. Jeżeli nie wiesz jakie ćwiczenia wykonywać na mięśnie brzucha, to poniżej przedstawię sprawdzone sposoby, na to, aby brzuch wyglądał zadowalająco.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Jak ćwiczyć brzuch? – dieta

Należy wiedzieć, że żadne ćwiczenia nie przyniosą rezultatów, jeżeli nie będą połączone z odpowiednią dietą. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do każdej osoby indywidualnie. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne – potrzebuje innej ilości kalorii, dlatego plan żywieniowy powinien być ułożony dla każdego z osobna. Należy w nim uwzględnić aktywność fizyczną, wagę czy nawet płeć.

Idealna dieta powinna opierać się na regularnych posiłkach. Posiłki muszą być jedzone kilka razy w ciągu dnia, w regularnych odstępach czasu. Posiłki powinny być bogate w węglowodany, białka, ale także zdrowe tłuszcze. Należy definitywnie zrezygnować ze słodyczy oraz nie można podjadać pomiędzy posiłkami. Ważne jest także nawadnianie organizmu. Osoby niewiedzące jak ćwiczyć brzuch powinny być świadome tego, że bez diety ćwiczenia na mięśnie brzucha nie mają sensu.

2. Jak ćwiczyć brzuch – trening

Jeżeli jesteśmy na tyle wytrwali i zdeterminowani, że trzymamy się prawidłowego planu żywieniowego, który przynosi spadek wagi albo utratę w obwodach, to warto dodać ćwiczenia na mięśnie brzucha do planu dnia.

Trening na brzuch to nie tylko brzuszki. Mięśnie brzucha ćwiczone są podczas każdego rodzaju treningu. Wykonując trening na nogi albo barki czy plecy (zwłaszcza z obciążeniem) angażujemy do pracy brzuch. Jeżeli wykonujemy regularne treningi siłowe, to nie musimy dodatkowo wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha, jednak jak najbardziej możemy.

Na wzmocnienie mięśni brzucha idealny będzie trening siłowy, czyli ćwiczenia wzmacniające. Można wykonywać: deskę, brzuszki proste, brzuszki skośne. Jeżeli chcemy odsłonić mięśnie brzucha i poszczycić się kaloryferem, a na naszym brzuchu zalega tkanka tłuszczowa, to najpierw trzeba ją spalić.

Na spalanie tkanki tłuszczowej najlepsze są ćwiczenia cardio. W tym celu można udać się na basen popływać, ale także można wyjść pobiegać lub pojeździć na rowerze. Szybki marsz również będzie dobrym treningiem na spalanie tłuszczu.

Ćwiczenia cario należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Ćwiczenia siłowe powinny być wykonywane również kilka razy w tygodniu, a pomiędzy nimi dobrze jest zrobić dzień przerwy. Jak najbardziej można łączyć oba treningi.

Jeżeli już wiemy jak ćwiczyć brzuch, to należy zabrać się sumiennie do pracy. Wypracowanie idealnego brzucha nie jest trudne, jeżeli znamy zasady. Połączenie racjonalnego odżywiania z treningami zagwarantuje spektakularne efekty, jednak należy trwać w swoim postanowieniu i nie ulegać pokusom. Efekty pracy nad brzuchem powinny być widoczne już nawet po kilku tygodniach ćwiczeń.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.