Trwa ładowanie...

Jak skakać na skakance? – zasady, zalety, trening

Skakanie na skakance kojarzy się wielu osobom z dzieciństwem. Tak, to prawda, w dzieciństwie dużo skakało się na skakance i spędzało przy tym ciekawie czas. Dziś skakanie na skakance wykonywane jest najczęściej jako ćwiczenie odchudzające. Jak skakać na skakance? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Zobacz film: "Ćwiczenie z wykorzystaniem gumy elastycznej"

spis treści

1. Jak skakać na skakance? – zasady

Skakać na skakance można dosłownie wszędzie: w parku, w domu, na ogródku. Skakanka jest na tyle mała i poręczna, że można mieć ją zawsze przy sobie i wykonywać trening w dowolnym miejscu o dowolnym czasie.

Może chciałbyś poskakać na skakance, ale nie do końca wiesz jak skakać na skakance? Nic prostszego. Wystarczy wziąć dwa końce skakanki w ręce, naprężyć skakankę, aby się nie plątała między nogami i zataczać koła rękami. Skakanka powinna się kręcić, a ty możesz zacząć przez nią przeskakiwać. W skakaniu na skakance odnajdziemy dużo frajdy i dobrej zabawy.

Ważny jest dobór odpowiedniej skakanki, otóż, żeby skakanie na skakance miało sens, to skakanka, powinna być odpowiednio długa. Jeżeli staniemy na jej środku, to jej końce powinny sięgać nam do pach – tak rozpoznać odpowiednią skakankę. Jeżeli jest dłuższa, to nie ma co się załamywać tylko zrobić węzeł i skakać dalej. Niektóre skakanki posiadają licznik kalorii i licznik wykonanych skoków – to bardzo fajna i praktyczna opcja wyboru skakanki.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2. Jak skakać na skakance? – zalety

Jak skakać na skakance, aby zauważać efekty? To proste wystarczy skakać. Podczas skakania na skakance używamy wszystkich mięśni, pracują mięśnie rąk, mięśnie nóg, mięśnie brzucha, a nawet mięśnie ramion. Skakanie na skakance to forma aktywności fizycznej, która ma na celu spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i zaliczana jest do ćwiczeń cardio.

Oprócz tego, że podczas regularnych treningów na skakance spalimy niepotrzebną tkankę tłuszczową, to także wzmocnimy swoje mięśnie, poprawimy stan układu krążenia oraz poprawimy równowagę. Poprawne skakanie na skakance pomaga ujędrnić nasze ciało i napiąć zwiotczałą skórę.

3. Jak skakać na skakance? – trening

Jeżeli nie wiesz jak skakać na skakance w czasie treningu, to poniżej przedstawię zasady, które mogą być pomocne. Po pierwsze nie należy się zniechęcać do skakania. Nawet jeżeli pierwsze skoki nie wychodzą, to potrenuj jeszcze chwilkę, a zaczniesz skakać jak profesjonalista. Skakanie na skakance może być także bardzo męczące, ale pomyśl w tym czasie o efektach, jakie możesz osiągnąć.

Można zacząć skakanie na skakance obiema nogami w wolnym tempie. Po czasie można zmieniać kombinacje i przeskakiwać na jednej nodze, „skakać rowerkiem” lub krzyżować ręce podczas skoków. Istnieje wiele możliwości przeskoków przez skakankę i wszystkie z nich są jak najbardziej skuteczne.

Można skakać na skakance przez 20 minut, ale skacząc 30 sekund i odpoczywając przez 10 sekund. Po kilku tygodniach regularnego skakania na skakance zauważysz pierwsze efekty. Należy pamiętać o tym, że samo skakanie na skakance nie wystarczy. Należy połączyć skakanie na skakance z odpowiednio zbilansowaną i zdrową dietą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.