Trwa ładowanie...

Technika masażu antycellulitowego

Masaż antycellulitowy może zostać przeprowadzony za pomocą specjalnych przyrządów do masażu w gabinetach kosmetycznych lub w domowych warunkach. Dzięki masażowi można zredukować zjawisko cellulitu i zmniejszyć chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Cellulitem nazywamy chorobowo zmienioną tkankę tłuszczową. Powstaje na skutek złego krążenia limfy i krwi – w komórkach zalegają toksyny,a to w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej.

spis treści

1. Sposoby na zwalczenie cellulitu

Cellulit można skutecznie zwalczyć, działając na kilku poziomach:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Masaż antycellulitowy
Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy, jest to intensywny, energiczny masaż z odpowiednio dobranymi technikami. Polecany

zobacz galerię

Komórki cellulitu atakują zdrowe naczynia krwionośne i osłabiają tkankę łączną. Dochodzi do polimeryzacji. Komorki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami. Ten stan można odwrócić współpracując z lekarzem, dietetykiem i masażystą. Specjaliści dobierają odpowiednią terapię. Osoba cierpiąca na cellulit powinna zmienić tryb życia i dietę.

2. Domowy masaż na cellulit

  • za pomocą szorstkiej gąbki lub przyrządu do masażu – masujemy spokojnymi i kolistymi ruchami od kostek w górę,
  • za pomocą preparatów antycellulitowych lub nawilżających – masujemy siedząc z nogami podniesionymi do góry,
  • masaż dłonią zaciśniętą w pięść – delikatnie uciskamy cellulit na udach i miejsca zagrożone cellulitem,
  • uciskamy chorą skórę obiema dłońmi, staramy się, aby wykonywany masaż przebiegał rytmicznie,
  • dłońmi ujmujemy skórę i staramy się przesuwać ją w przeciwnych kierunkach.

Pamiętajmy, aby na koniec masażu antycellulitowego wsmarować w skórę preparaty hamujące rozwój cellulitu. Najlepiej jest wykonywać wszystkie techniki masażu, jedną po drugiej, to daje największe efekty. Masaż antycellulitowy należy przeprowadzać w taki sposób, aby nie podrażnić skory. Po zabiegu warto poleżeć około 20 minut z nogami podniesionymi do góry.

Skuteczny sposób na cellulit to pewne zabiegi, które stanowią uzupełnienie masażu. Walcząc z cellulitem warto zdecydować się na masaż próżniowy, ultradźwięki oraz elektrostymulacje, które przyspieszą spalanie komórek tłuszczowych, pobudzając pracę mięśni. Dzięki tym zabiegom, skóra szybciej powróci do normy.

Dr n. med. Aneta Kościołek
Technika masażu antycellulitowego
Technika masażu antycellulitowego
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.